• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • За опытом по городам Украины: будущих предпринимателей Донетчины обучат социальному бизнесу

У Краматорську переселенка заснувала мовні курси, на яких виховує справжніх поліглотів

Підприємниця з Краматорська Дора Хачхарджи/фото: Український жіночий фонд
Підприємниця з Краматорська Дора Хачхарджи/фото: Український жіночий фонд

Після переїзду з Єнакієвого переселенка-підприємниця відкрила власний центр вивчення іноземних мов у Краматорську та започаткувала онлайн-курси.


До відкриття власної справи Дора Хачхарджи працювала у школі та приватному центрі, викладала англійську і французьку мови, повідомляє «Бізнес-Схід». Потім вирішила, що власний бізнес дасть більше можливостей і відкрила центр “Поліглот”.

“У школі я мала обов’язково писати плани і звіти, у мене це завжди викликало спротив. Тому звільнилася і вирішила заснувати приватний навчальний центр”, - розповіла підприємниця.

Понад рік Дора викладала сама, зараз разом з нею працюють ще двоє викладачів. На заняття до центру приходять групами - по 5-6 людей. Найменшим слухачам – 3,5 роки, найстаршому – понад 70.

“З найменшими ми граємо, навчаючи – поєднуємо англійську, малювання, спілкування. Найстаршому слухачеві на наших курсах – понад 70 років. Ми пишаємося, що людина у такому віці ходить на заняття, у цього чоловіка є мотивація, спілкування дозволяє розвивати мозок, воно потрібне завжди”, - каже Дора Хархарджи.

Підприємниця взяла участь у грантових програмах від Міжнародної організації з міграції та USAID. За гранти підприємниця придбала дві інтерактивні дошки, проектор та ноутбуки для викладачів. Незабаром у її центрі з’явиться це обладнання, аби начальний процес був більш цікавим.

“Ми сприймаємо світ картинками. Завдяки такому обладнанню зможемо дати більше навчального  матеріалу за менший час, грантовий проект допоміг нам його придбати”.

Нещодавно Дора почала навчати англійській мові онлайн. За її словами, зараз і 15-річні, і 50-річні цінують власний час, тому таку послуга стала набувати популярності.

“Це теж індивідуальні заняття, але через онлайн-спілкування. Якість така ж, головне у цьому– бажання викладача навчати, а слухача - навчитися”, - сказала підприємниця.

До своїх слухачів Дора ставиться як до команди, адже кожен має почувати себе вільним і рівним на її заняттях.

«Усіх, хто до нас приходить, ми сприймаємо як команду, - поділилася Дора. - Усі виклики долаємо разом, ставимося до слухачів з повагою, аби вони почували себе рівними і вільними на наших заняттях”.

Незабаром підприємниця планує переформатувати свій бізнес і відкрити Центр розвитку – акцент буде на підготовці до першого класу та випускників до ЗНО. Це розширить можливості надання послуг, Дора планує також готувати випускників з хімії, біології, математики та інших предметів. Крім того, планує викладати китайську для бізнесу.

“Сподіваюся, що до осені втілю цю мрію. На роботу буду запрошувати ще викладачів, які хочуть розвиватися разом зі мною. Головне – дати слухачам якісні знання, аби вони могли їх застосувати на практиці, адже до нас приходять саме за цим”, - сказала підприємниця.

За словами Дори, сьогодні у Краматорську є досить серйозна конкуренція, але вона її не лякає, а навпаки – мотивує розвиватись і бути ще кращою. Крім вивчення теорії, у «Поліглоті» організовують й навчальні поїздки для дітей за кордон. Це не просто екскурсії, а глибоке занурення в мовне середовище, що дає змогу краще засвоїти матеріал та скоріше приєднатися до справжніх поліглотів.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • За опытом по городам Украины: будущих предпринимателей Донетчины обучат социальному бизнесу