Щоб створити конкурентний готельний бізнес у курортному Бердянську, Наталія Лісачук стала учасницею тренінгів Програми ООН із відновлення та розбудови миру, повідомляє “Бізнес-Схід”.
Жінка працює страховим агентом і не займалася підприємницькою діяльністю. Але коли родина отримала у спадок від батьків чоловіка невеличкий будиночок, вирішила спробувати свої сили і започаткувати власну справу.
До справжнього готелю їм звичайно було ще далеко, але родина вірила в успіх і почала запрошувати гостей на відпочинок до моря. Усе робили самі: прибирали, прали, готували, зустрічали відпочивальників.
“Спочатку було важко, бо іноді я втрачала віру в успіх, але потім згадувала, що ми все це розпочали заради власних дітей, і я знову бралася за справу”, — згадує підприємниця.
Наталія каже, саме в перший період становлення бізнесу дуже важливо втриматися і рухатися далі. Підприємцям-початківцям не вистачає досвіду та знань. Її родині довелося вчитися на власних помилках, але це було дуже корисно.
“Я можу поетапно розповісти еволюцію нашого відвідувача: від вимог вентилятора у номері до кондиціонера та wi-fi, — зазначає Наталія. — Наші гості нас стимулюють до розвитку та креативу. Ще пару років тому власники гостинних будиночків у моря сиділи на лавочці та зазивали клієнтів. Зараз кожен намагається створити якусь родзинку у своєму мініготелі. Одні створюють унікальний ландшафтний дизайн, інші – дивують сімейними вечірками. Потрібно постійно бути в тонусі”.
Через кілька років Наталія з чоловіком знесли маленький будиночок, де могли відпочивати лише 8 чоловік. Замість нього побудували мініготель на 30 гостей. Щоб зберегти пам’ять про батька чоловіка, який був моряком, готель назвали “Морячок”.
Для обслуговування гостей родина підприємців вже найняла співробітників. Але на цьому Наталія не зупинилася.
“Спочатку ми просто спілкувалися з нашими клієнтами по телефону, — каже власниця мініготелю. — Нас цікавила їх думка щодо перебування: недоліки та позитивні моменти. Потім ми створили свій власний сайт, на якому розміщували всю необхідну інформацію та відновили зворотній зв’язок”.
Саме клієнти змушивали підприємців рухатися далі. Для родин з дітьми побудували дитячий майданчик, тих, хто їхав здалеку, зустрічали на вокзалі та привозили до готелю.
“Для мене дуже важлива думка наших відвідувачів, — говорить Наталія. — Ми з чоловіком приймаємо кожну родину як друзів. Намагаємося створити їм найкращі умови перебування в нашому закладі, турбуємося за їх відпочинок”.
І хоча у родини вже є постійні клієнти, Наталія пішла навчатися на тренінги від ПРООН. Жінка хоче отримати грант, який допоможе їй обладнати сучасну кухню в готелі та впровадити якісне харчування. Зараз підприємниця шукає гарного кухаря.
Наталія впевнена, що в неї все вийде, бо її секрет у стресостійкості та підтримці чоловіка та двох синів, а ще у досвіді, який вона вже отримала на початку свого бізнесу.