Новини без реклами, підігрів їжі на поясі і бронювання у ресторані - на Донеччині у потязі розробили стартапи

на Донеччині у потязі розробили стартапи/фото:YEP
на Донеччині у потязі розробили стартапи/фото:YEP

Вісім стартапів "народилися" в поїзді Маріуполь-Львів під час першого в Європі хакатону, який тривав 28 годин поспіль.


Участь у хакатоні взяли п’ятдесят ІТ-представників та дизайнерів з України, Естонії та Молдови, повідомляє «Бізнес-Схід».

У  вагоні потяга “Маріуполь-Львів” вони розділилися у вісім команд, кожна розробляла свій стартап.  Такий спосіб об’єднати ІТ-розробників застосували вперше.

Переможцем хакатону став проект “Briefly”, його команда отримала 500 євро та підтримку від відомого акселератора “Startup Wise Guys”. “Briefly” - це агрегатор новин, що формує стрічку без реклами, відповідно до вподобань користувача. Автори ідеї провели дослідження і з’ясували, що українці готові платити за якісні новини 10 доларів на місяць.

У команді переможців - студент 2 курсу Сумського державного університету Микола Шубенко. Хлопець розвиває стартап-клуб у своєму навчальному закладі.

 “Тема стартапів не нова для мене. Я організовую стартап- клуб “YEP” у себе в університеті. Їхати на хакатон вирішив в останній момент, тому навіть довелося пожертвувати своїм голосом на виборах Президента. Але я вважаю, що наш проект про якісні новини матиме величезну користь для країни”, - поділився Микола Шубенко.

Серед переможців хакатону - додаток для бронювання столиків в ресторані, а також пристрій для підігрівання їжі і напоїв, що кріпиться на пояс.

“Ми не випадково обрали саме поїзд Маріуполь-Львів. Зараз так багато говорять про роз’єднання країни. Ми вважаємо, що стартапи - це те, що країну об’єднує. Цей рух потрібно розвивати, це те, що поведе нас вперед”, - сказав співорганізатор хакатону і засновник мережі інкубаторів “YEP” Андрій Заікін.

Учасники заходу планують завершити свої розробки і через краудфандингові платформи або грантову допомогу вийти з ними на ринок.

В організації хакатону взяли участь три партнери Естонії – “Beetroot Academy”, “YEP” і “Garage48”, підтримку також надали представники посольства Естонії.

Керівник державної програми e-Residency в Естонії Джоель Бурке запросив учасників хакатону відкривати бізнес в Естонії. Таку можливість, не покидаючи Україну, дає естонська програма електронного громадянства.

Подібні хакатони організатори планують проводити і надалі, щоб розвивати ІТ-бізнес і приваблювати інвестиції в Україну завдяки інноваційним розробкам у різних галузях.