• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємцям Донеччини, які володіють ділянкою: коли треба платити земельний податок

Харчовики Луганщини значно наростили темпи виробництва та збільшили експорт

Харчовики Луганщини наростили темпи виробництва/фото: uapress.info
Харчовики Луганщини наростили темпи виробництва/фото: uapress.info

Обсяг реалізації виробленої на Луганщині харчової продукції у порівнянні з минулим роком збільшився на 24,8 % та склав 759,8 млн гривень.


Сьогодні харчову та переробну промисловість Луганщини представляють 134 середніх та малих підприємств, в якій працюють більше двох тисяч місцевих жителів, повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА Микола Партала.

В регіоні представлено 8 підгалузей: хлібопекарська, борошномельно-круп’яна, олійно-жирова, м’ясна, молочна, пиво-безалкогольна, комбікормова та кондитерська.

За словами Миколи Партали, останнім часом галузь демонструє значний розвиток, про що свідчать ріст кількості нових робочих місць та збільшення обсягу виробництва харчової продукції. Допомогу у розвитку підприємництва надають міжнародні організації, які реалізують на Луганщині грантові програми.

«Минулоріч «Агрофірма «Привілля» завершила реконструкцію м’ясопереробного виробництва. Загальна вартість інвестиційного проекту склала 10 млн гривень, з яких 3,1 млн гривень – грантові кошти в рамках проекту USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку», - відзначив заступник директора Департаменту АПК Луганської ОДА.

Крім того, ще 16 млн гривень інвестовано в будування цеху з переробки молока та створенню 15 нових робочих місць.

За словами Партали, модернізовано і Біловодський маслопереробний завод. На підприємстві встановлено обладнання «Бактофуга», призначене для бактеріальної та механічної очистки молока, що дозволяє покращити якість молока, та знизити кількість бактерій.

Загальна сума проекту склала 8,6 млн гривень, з яких 4,4 млн гривень – інвестиційні кошти по лінії «Агросільрозвитку» на отримання новітнього німецького обладнання в рамках грантової програми від уряду США.

До кінця 2019 року на сироробному заводі Луганщині планують ввести в експлуатацію і цех зі згущення та сушки підсирної сироватки. Це додаткові 10 робочих місць.

Нарощує темпи виробництва і хлібопекарська галузь. Наразі в області працює 35 підприємств з річною потужністю 33,4 тис. тон. Асортимент продукції, що випускається, налічує близько 190 найменувань хлібобулочних та кондитерських виробів.

«За минулий рік експорт продукції харчової промисловості зріс на 20 % та склав 41,3 млн доларів США, - зазначив Миколда Партала. – Основні експортери: ТОВ «Сватівська олія», ПрАТ «Біловодський маслоробний завод», ТОВ «Слобожанський завод продтоварів», ТОВ «Фідлайф». Продукція цих підприємств експортується в країни Євросоюзу та Азії, Республіку Білорусь, Алжир, Марокко, Єгипет, ПАР. Останнім часом стрімко розвивається експорт до Китаю та Ізраїлю».

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємцям Донеччини, які володіють ділянкою: коли треба платити земельний податок