Більше 7 млн гривень штрафів за рік: за що складають протоколи на підприємців-харчовиків

У 2018 році у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в Україні було оформлено 7219 приписів/фото: з відкритих джерел
У 2018 році у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в Україні було оформлено 7219 приписів/фото: з відкритих джерел

У 2018 році у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів в Україні було оформлено 7219 приписів.


Більше 300 суб’єктів господарювання у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів отримали штрафів на суму 7,5 млн гривень. Про це у інтерв’ю Аgropolit.com повідомив керівник Держпродсподивслужби Володимир Лапа.

У зв’язку з виявленими порушеннями, які становили загрозу для життя або здоров’я людини чи тварини, прийнято 266 рішень про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів, кормів. Найчастіше це  порушення, пов’язані з вимогами до виробництва та обігу харчових продуктів або кормів, порушення значень параметрів безпечності об’єктів санітарних заходів або кормів, виробництво та обіг харчових продуктів або кормів із використанням незареєстрованої потужності та інші.

За словами Володимира Лапи, частота призначених перевірок бізнесу залежить від ступеня ризику виробництва та виду діяльності підприємства.

«Все залежить від особистого профілю: якщо ти працюєш в межах чинного законодавства протягом року, то навіщо перевіряти раз на квартал і навпаки? Найбільший ступінь ризику передбачає перевірку 5 разів на рік. Кратність перевірок може бути зменшена. Наприклад, одну перевірку провели, другу провели і порушень не зафіксовано, то, може, не варто туди ходити щокварталу. У такому випадку інспектор може прийняти рішення перейти до перевірок раз на півроку. І навпаки, якщо фіксується порушення – це додаткові бали до критерію ризику», — зазначив Лапа.

Планові заходи державного контролю здійснюються з періодичністю:

Із дуже високим ступенем ризику – інспектування не більше 4 разів на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;

З високим ступенем ризику – інспектування не більше 3 разів на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;

Із середнім ступенем ризику – інспектування не більше 2 разу на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;

З низьким ступенем ризику – інспектування не більше 1 разу на рік, аудит – не більше 1 разу на 2 роки;

Із незначним ступенем ризику – інспектування не більше 1 разу на 2 роки, аудит не проводиться.