10 ательє та продаж взуття: шлях дизайнерки з Луганщини до власної справи

Дизайнерка з Луганщини Анастасія Кривоклякіна/фото:hromadske.ua
Дизайнерка з Луганщини Анастасія Кривоклякіна/фото:hromadske.ua

Мешканка Луганщини Анастасія Кривоклякіна у пошуках кращого життя та розвитку дизайнерських навичок переїхала до Києва, де змінила десяток робочих місць і все ж таки зупинилась на розвитку власного бренду.


Перші навички з моделювання Анастасія Кривоклякіна отримала в університеті у рідному Луганську, повідомляє «Бізнес-Схід». На останніх роках навчання поступила ще й в професійне училище. З Донбасу дівчина поїхала у 2013 році, навіть не підозрюючи, що більше додому не повернеться.

«Після закінчення університету й отримання професії я відразу вирішила їхати до столиці – там більше можливості реалізувати свої творчі здібності та заробити, - розказала Анастасія.  – Я поїхала ще до початку військового конфлікту, за власною волею. Думала, мене відразу візьме на роботу Андре Тан. Але у мене не було досвіду. Довелося працювати в різних ательє».

Настя працювала як на великих підприємствах, так і в приватних швацьких майстернях. Кожного разу масштаби були різні і всюди дівчина розчаровувалась у відношенні власників до організації робочого процесу, виготовлення одягу та ведення бізнесу загалом.

«Як правило, ательє відкривають люди, які взагалі не мають уявлення щодо структури одягу, пошиття якісних речей. Мета одна – заробити гроші, а яким чином – то вже нікого не хвилює», - відзначила Анастасія.

Поки Настя шукала своє місце у столичних ательє, вона змінила близько десяти роботодавців. Після невдалих спроб реалізувати свої швацькі здібності, дівчина пішла у торгівлю – півтори роки продавала взуття.

Але згодом зрозуміла, що треба розвивати те, що краще за всього вмієш. І знову повернулась до шиття, але вже працювати вирішила на себе.

«За той час, поки я працювала в ательє, в мене з’явилось багато знайомих, які і стали потім клієнтами. Коли добре робиш свою справу, то й замовлення завжди є», - зауважила молода підприємниця.

Сьогодні Настя виконує як індивідуальні замовлення, так і корпоративні. У столиці попит на послуги дизайнерки з Луганщини є. За словами дівчини, вони ніколи навіть не мріяла, що буде займатися бізнесом і заробляти сама на себе гроші. Поки що ця справа приносить їй задоволення – Настя розвиває власний бренд «Zero Waste Fashion Lab» та мріє створити одяг для шанувальників велоспорту.

Свій шлях до успіху вже мешканка столиці, яка ще 6 років тому приїхала з Луганська, будує самотужки, без допомоги грантових програм та спонсорів. Настя впевнено крокує до мрії, яку загадала ще з дитинства – стати професійною дизайнеркою.