• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Туристичний потенціал Донеччини і Луганщини представляють на міжнародному саміті у Києві

“Ламає гендерні стереотипи” - на Донеччині манікюрник з інвалідністю відкрив власну майстерню

на Донеччині манікюрник з інвалідністю відкрив власну майстерню/фото: з особистого архіву Миколи
на Донеччині манікюрник з інвалідністю відкрив власну майстерню/фото: з особистого архіву Миколи

Микола Рубан з Краматорська змінив фах з програміста на манікюрника і став підприємцем.


Отримавши освіту програміста, Микола Рубан не зміг влаштуватися на роботу. Ще у 2008 році хлопець потрапив в аварію, з того часу він на інвалідному візку. Але весь час продовжував навчатися.

“Я отримав диплом у Краматорську, але влаштуватися програмістом на роботу не зміг. Я кілька разів пробував, але то будівлі недоступні, то з якихось інших причин відмовляли, - говорить Микола Рубан. – У довідці, яку видали медики, написано, що я потребую допомоги сторонніх осіб. При цьому мене охоче відправляли на тренінги, я вчився, мені було боляче це”.

Микола умів шити, почав ремонтувати взуття. Одного разу знайомі дівчата запропонували зробити манікюр.

“Це були мої перші спроби, для своїх, - ділиться Микола. – Я почитав в інтернеті стаття про чоловіків-манікюрників, до них ставилися по-різному, але я звернув увагу на позитивні і теж спробував”.

Микола Рубан пройшов навчання у Донбаському центрі професійної реабілітації інвалідів. У групі він був єдиним чоловіком, але не відчував дискомфорту, дівчата його підтримували, радили і допомагали у навчанні та практичних заняттях.

“До бажання Миколи навчитися манікюру я поставилася позитивно, хоча до цього у нас не було чоловіків з таким фахом, - сказала директорка Донбаського центру професійної реабілітації інвалідів Світлана Фоміна. – Це добре, що люди з інвілідністю вчаться новому і стають підприємцями, радію за таких. До того ж, він ламає гендерні стереотипи у цій професії”.

Згодом виграв грант від Національної асамблеї інвалідів України і отримав обладнання для початку роботи: стерилізатор, фрезер, лампи та інші інструменти для манікюра. Частину грошей вклав своїх. Зараз за три роки роботи Микола має напрацьовану базу клієнток, деякі записуються до нього за кілька днів. Підприємець продовжує навчатися через інтернет, дивиться відеоуроки, каже, що це допомагає удосконалити майстерність.

“У мене немає реклами у соцмережах, але постійно маю клієнток, до кожної клієнтки підходжу індивідуально, мабуть, тому мене радять знайомим. За один день майстром не станеш, потрібно працювати роками”, - сказав чоловік.

Торік Микола виграв конкурс серед чоловіків з інвалідністю “Мужність без обмежень”, зараз продовжує займати активну життєву позицію і має плани стосовно власної справи. Хоче навчитися малювати, оскільки клієнтки часто просять манікюр з різними візерунками, серед цікавих були китайські ієрогліфи.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Туристичний потенціал Донеччини і Луганщини представляють на міжнародному саміті у Києві