Окуляри за 15 хвилин: на Донеччині представниця "куркулів" допомагає жителям регіону корегувати зір

У Покровську
У Покровську "куркуль" допомагає мешканцям Донеччини корегувати зір/фото: з особистого архіву Зорини

Два роки тому колишня співробітниця банку Зоряна Цах у Покровську заснувала власну справу – відкрила оптику з власною майстернею, де клієнтам за 15 хвилин виготовляють окуляри.


У 2017 році економіст за фахом Зорина Цах опинилася без роботи – з банківського відділення, де вона працювала, її скоротили, повідомляє «Бізнес-Схід». Жінка зважилася на відкриття власної справи.

«Я бачила, що до нашого міста приїжджає багато людей, вони проходять лікування у офтальмолога і потребують корекції зору, тому вирішила відкрити оптику, я вважаю, що це соціальна необхідність»,- сказала Зорина Цах.

Підприємниця зробила ставку на повний спектр послуг, щоб клієнт замовив окуляри і за 15 хвилин їх отримав. Щоб втілити це, Зорина написала бізнес-проект на конкурс «Український донецький куркуль» і отримала гроші на закупівлю обладнання.

«Ми придбали необхідне обладнання і відкрили власну майстерню – клієнт вибирає у нас оправу, а у майстерні ми робимо для нього потрібні окуляри. Обладнання для цього дороге, але завдяки гранту ми маємо його: це верстат для виготовлення окулярів, сканер, фен, верстат для обробки лінз та інші інструменти»,- сказала підприємниця.

Зорина вважає, що її проект підтримали через його соціальне значення, оскільки Покровськ є прифронтовим містом, куди щодня їдуть люди з різних напрямків Донеччини.

«До Покровська приїжджають люди з непідконтрольної території, вони не можуть прийти за окулярами за три дні, їм потрібно зараз забрати їх, - ділиться Зорина Цах. – Саме тому ми заснували майстерню, взяли на роботу фахівця з виготовлення окулярів, до нас  люди їдуть з усього регіону».

Зараз в оптиці працюють троє людей, яких підприємниця запросила на роботу. Зорина планує розвивати свою справу, нещодавно запатентувала власну торгову марку і вже цього року відкриватиме ще одну оптику у Покровську, у подальшому – в інших містах регіону.

«Мене надихають відгуки людей, хоча усьому довелося вчитися. Найкращі слова, коли  людина каже: «Я знову бачу», це надихає працювати далі. Коли  любиш те, що робиш, справа приноситиме задоволення», - вважає Зорина.

Читайте: Власник книгарні зі Слов'янська розвиває соціальне підприємництво для популяризації української літератури на Донеччині