За соціальним досвідом у Грузію: підприємці Донеччини відправились у навчальний тур

Підприємці Донеччини відправились у Грузію за соціальним досвідом/фото: Дмитро Чичера
Підприємці Донеччини відправились у Грузію за соціальним досвідом/фото: Дмитро Чичера

Понад 10 підприємців з Донеччини відправились до Грузії переймати досвід ведення соціального бізнесу.


Протягом семи днів 16 підприємців з Донеччини будуть знайомитись, як вирішують соціальні проблеми у містах Грузії, повідомляє «Бізнес-Схід».

Серед учасників – як представники бізнесу, так і громадські діячі, які цікавляться вирішенням соціальних проблем та розвитком суспільства.

Підприємці Донеччини у Грузії/фото:Дмитро Чичера

У рамках проекту група з Донеччини відвідає молодіжні хаби та організації, поспілкуються з керівниками соціальних підприємств та грузинських освітніх центрів.

Візит розпочався сьогодні, 20 травня, із зустрічі з керівником програми молодіжного соціального підприємництва Тбілісі.

«Важко визначити, що таке соціальне підприємництво: велопрокат, центр неформального навчання, підприємство, де працюють люди з інвалідністю, виробництво здорової їжі чи переробка вторсировини, - відзначив один з учасників проекту, підприємець з Маріуполя Роман Кругляков. – Зовсім неважливо, як ви будете допомагати суспільству. Головне, що вас точно підтримає громада й міжнародні організації».

У 2014 році, коли тільки почався збройний конфлікт на Донбасі, у Маріуполі Роман зайнявся велопрокатом. За словами чоловіка, такий бізнес був затребуваний та приносив користь місцевим жителям – так підприємець пропагував здоровий спосіб життя.

«Я проаналізував потреби мешканців Маріуполя й зайнявся соціальним підприємництвом. Після того твердо вирішив, що ніколи не стану продавати сигарети або наносити шкоду довкіллю», - додав Роман Кругляков.

Крім Романа, вивчають грузинський досвід соціального підприємництва 15 активних мешканців Донеччини, серед яких керівник вільного простору «Халабуда» Дмитро Чичера (Маріуполь), Ганна Бартиш – засновниця освітнього центру (Слов’янськ), Володимир Бабич - ініціатор та регіональний керівник Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч »(Краматорськ) та інші.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного розвитку та співпраці Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.