• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Україна отримала найбільшу суму грантів для бізнесу серед країн Східного партнерства

Україна отримала найбільшу суму грантів для бізнесу серед країн Східного партнерства

Переможці програми
Переможці програми "Горизонт 2020", розробники стартапу реабілітації після інсульту/фото:m.day.kyiv.ua

Українські проекти вже отримали близько 2 мільйонів євро великих грантів на реалізацію бізнес-стартапів у межах програми ЄС Горизонт 2020 – наразі це найбільша сума серед країн Східного партнерства, асоційованих у програму.


Загалом же українські учасники вже отримали більш як 22 млн євро на свої проекти від міжнародної програми, повідомляється на Урядовому порталі.

«З 2015 року, коли Україна стала асоційованим членом Горизонту 2020, наші розробники отримали можливість брати участь у SME Instrument (Small and Medium-sized Enterprises Instrument) – конкурсі для малого та середнього бізнесу. Перша фаза конкурсу передбачає отримання заявниками до 50 тис євро для розвитку бізнес-плану. У наступній – другій фазі – розробники можуть претендувати на отримання понад 1 млн євро для реалізації плану і комерціалізації розробки», - підкреслила Гриневич.

Наразі учасниками першої фази конкурсу є 10 українських організацій, а другої – 2.

Перший український проект, який отримав 1,2 млн євро в другій фазі, належить компанії Polyteda Cloud. Він пропонує інструменти для перевірки мікросхем перед їх запуском до масштабного виробництва. Цей механізм допоможе виробникам уникати збитків і затримок у виведенні продукції на ринки.

Інший проект – SolarGaps – стосується енергетичної галузі. Він виграв 1 млн євро цього року. Євгеній Ерік – засновник проекту – створив жалюзі із сонячних панелей, які підлаштовуються під кут падіння сонячного світла і виробляють електроенергію. Електрики, яку виробляє один квадратний метр таких жалюзі, вистачить для підзарядки 3 ноутбуків та 30 світлодіодних ламп.

Таке рішення орієнтоване на власників квартир, які не мають можливості використовувати великі площі під інсталяцію сонячних батарей.

За словами Міністерки освіти і науки Лілії Гриневич, в Україні генеруються ідеї, які цікаві не тільки на внутрішньому ринку, а й у масштабах Європи й світу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Україна отримала найбільшу суму грантів для бізнесу серед країн Східного партнерства