• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Ведення книги обліку розрахункових операцій в електронному вигляді не передбачено

«Хотіла творити, а робота в офісі це не передбачає», - підприємниця з Луганщини про шлях до власної справи

Підприємниця з Луганщини Тетяна Шведюк
Підприємниця з Луганщини Тетяна Шведюк

Тетяна Шведюк із селища Марківка Луганської області у районному центрі зайнятості дев’ять років допомагала іншим знайти роботу, але торік восени вирішила змінити напрямок своєї діяльності і заснувала власну справу.


Впродовж дев’яти років Тетяна Шведюк працювала провідним фахівцем у Марківському центрі зайнятості і допомагала людям знайти роботу. Торік вирішила працювати на себе – покинула роботу, пройшла курси з підприємницької діяльності і відкрила кабінет манікюрниці у Марківці. Колишнє хобі стало її основним заробітком, напрацьовану базу клієнток Тетяна вже мала.

“Мені хотілося творити, а робота в офісі такої творчості не передбачає. Колеги не хотіли, щоб я звільнялася, я ж шукала для себе нових можливостей, хоча і розуміла, що буде багато викликів, бо малий бізнес не передбачає вихідних і державних свят, - поділилася Тетяна Шведюк. – Я залишила попередню роботу і зважилася на свою справу”.

Після курсів у Марківському ЦЗ Тетяна написала бізнес-план і отримала допомогу, гроші – 40 тисяч гривень - витратила на придбання обладнання. Купила манікюрний стіл, стелаж, лампу, фрезер, лаки, інше приладдя для початку роботи. Зараз зробити манікюр до неї записуються не лише з Марківки, а й з усього району.

Тетяна з дитинства уміє малювати, ці навички допомогли їй у манікюрній справі.

“У нас мало хто малює на нігтях, при цьому багато клієнток просять намалювати квіти, але зараз дівчата-підлітки стали приходити, вони хочу на нігтях бачити тваринну тематику – просять зобразити єдинорога, коня, ведмедика, цікаві бувають прохання, намагаюся втілити їх”, - розповіла Тетяна.

Зараз Тетяна Шведюк має лише півроку підприємницького стажу, продовжує вивчати особливості податкового законодавства. Жінка вважає, що для підприємця-початківця в Україні високі податки, адже щоб їх сплатити, потрібно мати постійних клієнтів, працювати над вдосконаленням своєї справи і майстерності. Хоча це все не зупиняє Тетяну – вона мріє про відкриття салону краси для місцевих жителів у селищі Марківка на Луганщині.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Ведення книги обліку розрахункових операцій в електронному вигляді не передбачено