На Лиманщині з’явиться сміттєсортувальна лінія за 1 мільйон доларів

На Лиманщині з’явиться сміттєсортувальна лінія за 1 мільйон доларів/фото: з відкритих джерел
На Лиманщині з’явиться сміттєсортувальна лінія за 1 мільйон доларів/фото: з відкритих джерел

У Лимані на Донеччині збудують сміттєсортувальну лінію вартістю 1 мільйон доларів. Громада отримає її за проектом USAID “Економічна підтримка Східної України”.


Меморандум про співпрацю між громадою та представниками проекту USA ID підписали у Лимані 20 травня, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на прес-службу Лиманської об’єднаної територіальної громади.

Проектом передбачено будівництво сортувальної лінії для обслуговування полігону твердих побутових відходів (ТПВ) за межами населених пунктів на території Лиманської громади.  

“Сьогодні роботи з будування сміттєсортувальної лінії ми оцінюємо у мільйон доларів. Окрім фінансової, проект USAID надасть технічну допомогу в розробці проектно-кошторисної документації та здійсненні ремонтно-будівельних робіт”, - сказав  керівник проекту USAID “Економічна підтримка Східної України” Майкл Піллсбері.

Зараз сміття у Лиманській громаді вивозять на полігон, який експлуатується з 1970-х років, його буде закрито. Під новий полігон та сортувальну лінію депутати ще раніше виділили 8,5 га землі, але новий полігон так і не збудували. За два тижні у Лимані планують розпочати підготовчі проектні роботи.

“За два тижні приїдуть проектанти з Вашингтона, які мають оглянути ділянку, узгодити деталі цієї сміттєсортувальної лінії, - розповіла заступниця Лиманського міського голови Олена Муравльова. – На цій лінії працюватимуть 15 людей. Зараз розробляється детальний план території, також ми ведемо роботу, аби знати завантаження лінії, для цього укладаємо договори з жителями на вивезення сміття”. 

Нагадаємо, будівництво сміттєсортувальної станції зараз триває в Олександрівській громаді. Там роботи проводять за гроші з обласного екологічного фонду, завершити їх планують до кінця 2019 року.