З початку року на Луганщині 58 учасників АТО знайшли роботу

З початку року на Луганщині 58 учасників АТО знайшли роботу/фото: ЛОЦЗ
З початку року на Луганщині 58 учасників АТО знайшли роботу/фото: ЛОЦЗ

За сприяння Луганського обласного центру зайнятості роботу отримали 58 учасників АТО, частина пройшла перенавчання, троє заснували власну справу.


Колишні військовослужбовці працевлаштовані у сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, державному управлінні та обороні, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на прес-службу Луганського обласного центру зайнятості. Дехто займається будівництвом, торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів.

“Досить часто учасники АТО, повертаючись до мирного життя, потребують допомоги у виборі "мирної" професії. У такому разі служба зайнятості пропонує пройти професійне навчання, перенавчання, або підвищення кваліфікації, - сказала начальниця відділу інформаційної роботи Луганського обласного центру зайнятості Наталія Ситник.

З початку року до громадських та інших тимчасових робіт залучені 27 учасників АТО, 33 людини пройшли професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості.

Колишня учасниця АТО Оксана Гаврилюк після демобілізації з 53 бригади вирішила змінити фах. Хімік за освітою, жінка зараз проходить навчання у Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї на кравця.

“З дитинства я мріяла навчитися шити, працювати творчо. Зараз втілюю свою мрію, після завершення цього навчання планую заснувати власну справу – це може бути пошиття одягу або студія дизайну”, - поділилася Оксана Гаврилюк.

Також троє людей заснували власну справу. З-поміж них  колишня офіцерка поліції Надія Новосельська, яка зараз продає спортивне обладнання через інтернет. Від Кремінського центру зайнятості жінка отримала одноразову виплату на заснування власної справи.

Станом на 1 травня 2019 року статус безробітного мають 265 осіб з числа учасників АТО (ООС), з них 240 осіб отримують грошову допомогу.