• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Вперше в Україні: на Донеччині провели масштабний онлайн-екскурс для шукачів роботи

"Хочете жити краще - будьте кращими", — учасники форуму з розвитку МСБ на Донеччині

Сергій Ямчук - учасник форуму з розвитку МСБ на Донеччині
Сергій Ямчук - учасник форуму з розвитку МСБ на Донеччині

У Донецькій області відбувся форум «Розвиток МСБ: нові можливості», на якому учасники шукали нові можливості для власного бізнесу та ділилися історіями успіху.


Розповісти про своє бачення розвитку підприємництва на Донеччині до Святогірська з’їхалися близько 100 представників малого та середнього бізнесу, повідомляє «Бізнес-Схід».

Серед присутніх — представники громадських об’єднань, міжнародних організацій, туристичних та текстильних галузей, харчовики та фермери.

Більшість з учасників форуму — переселенці, які втратили бізнес на окупованих територіях, але знайшли сили і мужність почати все спочатку.

Сергій Ямчук до військового конфлікту мав у Донецьку торгівельний продуктовий павільйон. Після переїзду на мирну територію відкрив для себе новий вид діяльності — зайнявся склобоєм.

«В цій справі я нічого не тямив, знання та досвід отримував поступово, — поділився своєю історією з присутніми Сергій. — Подав грант на МОМ, одержав обладнання та наладив оптову торгівлю вторинною сировиною».

Зараз переселенець співпрацює з місцевими заводами та соціальними об’єктами Бахмута, Слов’янська і Краматорська. Переробляє ТПВ та шукає нові можливості для свого бізнесу.

А ось колишній жительці Широкиного Наталії Логозинській довелося навіть деякий час попрацювати за кордоном в Австрії, щоб зрозуміти, що саме на Донеччині вона зможе реалізувати свій потенціал.

«Після того, як до Широкиного зайшли озброєні люди, ми втратили все, — розповіла підприємниця. — Ми мали продуктову крамницю, цех по виготовленню копченої та сушеної риби, СТО. І в один момент все це довелося залишити».

Перебуваючи на заробітках, Наталія почула про грантову програму від МОМ і зачепилася за цю можливість повернутися додому. На виграний грант жінка придбала пересувний трейлер, у якому і заснувала свою першу у Маріуполі фаст-фуд точку з приготування італійських паніні. Сьогодні в жінки працює вже ціла мережа!

«Минулого не повернеш, але ми можемо докласти максимум зусиль до кращого майбутнього», — зазначила переселенка. Крім розвитку власної справи, Наталія здобуває відразу дві освіти — пише вірші та проводить кулінарні майстер-класи.

Учасники заходу зазначили, що підприємництво в регіоні «оживає» і підтримка донорів в цьому питанні дуже важлива. Кожен з присутніх підприємців вже має досвід участі у проектах Міжнародної організації з міграції, яка підтримує бізнес східного регіону України. 

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Вперше в Україні: на Донеччині провели масштабний онлайн-екскурс для шукачів роботи