З липня виробництво і торгівля пальним підлягає ліцензуванню

З липня виробництво і торгівля пальним підлягає ліцензуванню/фото: з відкритих джерел
З липня виробництво і торгівля пальним підлягає ліцензуванню/фото: з відкритих джерел

З 1 липня поточного року всі суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність.


Такі зміни запроваджено для покращення якості нафтопродуктів, а також для боротьби з тіньовим ринком пального, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на ДФС України.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на п’ять років.

Плата за ліцензії справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Крім того, у вільному доступі буде запроваджено реєстр підприємців із зазначенням всіх місць торгівлі та відомостей про видачу, призупинення або анулювання ліцензії.

Вартість річної плати за виробництво або зберігання пального складає 780 гривень. У той час, як вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним коштує 2000 гривень за кожне місце торгівлі та 5000 гривень – за кожне оптове. У разі відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, вартість ліцензії становитиме 10 тисяч гривень.

За порушення торгівлі пальним та його зберігання без ліцензії передбачено штрафи в розмірі від 250 тис. гривень до 1 млн гривень в залежності від виду діяльності, а посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.