«Відпуска – це розкіш», - підприємці Донеччини про літній відпочинок

В Україні збільшити відпустку/фото: з відкритих джерел
В Україні збільшити відпустку/фото: з відкритих джерел

В Україні депутати зареєстрували законопроект, за яким пропонують збільшити відпустку з 24 днів до 28. Журналісти "Бізнес-Схід" поцікавились у представників малого бізнесу Донеччини, скільки днів на рік вони відпочивають.


Законопроектом пропонується збільшити відпустку до 28 календарних днів, у такому разі вона відповідатиме нормам європейського законодавства, повідомляє «Бізнс-Схід».

У 2016 році учасник АТО, переселенець з Донецька Сергій Свириденко заснував у селі Іванопіллі Костянтинівського району екоферму “Козацьке подвір’я”. Три роки виготовляє домашні ковбаси і крафтові сири, має найманих працівників, але про відпустку зараз лише мріє.

“У мене на фермі різні тварини і птахи, щодня їм потрібен догляд, щодня ми переробляємо молоко на сири, іншу молочну продукцію, яку веземо у наші фірмові крамниці, я не можу дозволити собі відпустку, поки мрію про неї, - сказав фермер Сергій Свириденко. – Якщо знайду людину на роботу, якій зможу довірити усю ферму, тобі поїду відпочивати”.

Підприємниця з Бахмута Анна Петриченко шиє дитячі комбінезони та інший текстиль. За її словами,  відпустку мають її наймані працівники, сама Анна не може далеко і надовго поїхати.

“Я можу поїхати відпочити лише на кілька днів, не більше, торік відпустки взагалі не було, як власниця малого бізнесу, я не можу його залишити, потрібно керувати процесом, про 28 днів зараз навіть не мрію, гадаю, це скаже більшість підприємців, які зараз у малому бізнесі задіяні”, - розповіла Анна Петриченко.

Нагадаємо, за українським законодавством кожен працівник має право на 24 дні відпустки щороку, більшу відпустку мають військові, працівники освіти, шахтарі.