Бізнес на дровах: підприємець з Волновахи заробляє на аварійних деревах

підприємець з Волновахи Максим Лєсняк/фото: з особистого архіву Максима
підприємець з Волновахи Максим Лєсняк/фото: з особистого архіву Максима

Житель Волновахи Максим Лєсняк торік став підприємцем – на замовлення місцевих жителів зрізає аварійні дерева, коли не сезон - продає дрова.


Максим Лєсняк працював на різних державних і приватних підприємствах – був агрономом, будівельником, заступником директора, торік вирішив працювати на себе, повідомляє «Бізнес-Схід».

“Я виконував роботу, яку мені давали, мені це набридло, тому вирішив, що сам буду її собі знаходити, і став підприємцем, хочу реалізувати свої бажання”, - сказав Максим Лєсняк.

Справу обрав сезонну – вирізку аварійних дерев. Написав бізнес-план і отримав від Волноваського центру зайнятості одноразову допомогу. За ці гроші купив необхідне обладнання – страховки, кігті для підйому на дерева, інше приладдя.

“Найчастіше до мене звертаються люди зрізати їм горіх на подвір’ї, - ділиться Максим. – У горіха коренева система віддзеркалює крону, тому великі дерева часто завдають клопоту своїм господарям, починають руйнувати будинки. Я допомагаю людям усунути такі дерева. Найвище дерево, на яке я підіймався, було висотою 15 метрів”.

Наступний етап розвитку – придбання автовишки, аби надавати послуги різним організаціям. Попит на таку роботу у Волновасі, за словами підприємця, доволі високий.

“У місті багато аварійних дерев: свого часу садили багато тополь, які зараз потрібно вирізати. У тих підприємств, які мають спеціальні машини, автовишки, завжди є замовлення, я теж хочу придбати таку техніку, щоб розширити перелік клієнтів, працювати як з комунальними організаціями, так і з малим бізнесом”, - сказав Максим.

Оскільки вирізка аварійних дерев є сезонним бізнесом, взимку роботи менше. У цей час Максим продає людям дрова, зараз, враховуючи ціну на газ, на дрова високий попит.