Приватним домогосподарствам можуть повернути "зелений" тариф

Приватним домогосподарствам можуть повернути
Приватним домогосподарствам можуть повернути "зелений" тариф/фото: з відкритих джерел

Президент України подав до Парламенту законопроект, яким пропонує повернути “зелений” тариф власникам домашніх сонячний електростанцій.


Відповідний законопроект ініціює відтермінування запровадження нового ринку електроенергії на рік - до 1 липня 2020 року та має відновити ‘зелений” тариф для домогосподарств, які мають домашні наземні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 30 кВт, повідомляє «Бізнес-Схід».

“Зараз відповідно до законодавства працюємо в ухвалених нормах, —  розповіла представниця компанії “ECO TECH UKRAINE” Ольга Безкоровайна. — Люди, які замовляють для власного господарства приватні сонячні електростанції, думають про економію, також вони переймаються можливим значним зниженням зеленого тарифу. Але в будь-якому разі переходять на альтернативне джерело енергії, бо бачать за ним перспективу”.

Нагадаємо, що зараз також є законопроект, який  Верховна Рада ухвалила наприкінці 2018 року. За ним з 2020 року планується знизити “зелений” тариф для сонячних електростанцій (СЕС) на 25%, для вітроелектростанцій (ВЕС) — на 10%.

З 1 січня 2020 суб'єкти господарювання у сфері відновлювальної енергетики зможуть отримувати підтримку виключно за участі в аукціоні з розподілу квоти. Цей законопроект ухвалений у першому читанні.