• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • У Маріупольському торговому порті готуються до запуску першої частини зернового терміналу

У Маріупольському торговому порті готуються до запуску першої частини зернового терміналу

У Маріупольському торговому порті готуються до запуску першої частини зернового терміналу/фото: прес-служба ММТП
У Маріупольському торговому порті готуються до запуску першої частини зернового терміналу/фото: прес-служба ММТП

На Донеччині пройшла перша міжнародна конференція, під час якої фермери та брокери обговорили розвиток ринку логістики зернових та етапи будівництва зернового терміналу Маріупольського морського торгового порту.


«Після введення зернового терміналу в роботу, вантажопереробка порту збільшиться в рази, з нею і доходи, - зазначив під час першої міжнародної конференції «Зернова логістика та термінали України» директор ДП «ММТП» Олександр Олійник, повідомляє «Бізнес-Схід». - Ми націлені на те, щоб надавати клієнтам повний спектр послуг, починаючи від прийому з будь-якого виду транспорту, взяття проб, якісного зберігання зерна в силосах, швидкої навантаження на судна - понад 20 тис. тонн на добу».

Захід, який пройшов на базі Маріупольського морського торгового порту, зібрав десятки представників аграрних компаній, виробників обладнання, оптовиків, брокерів, експертів та юристів.

У ході дискусій обговорювали перспективи регіону зі зберігання і перевалки зерна в портах, ситуацію з новими терміналами і агрологістики, виробництвом і експортом зернових, варіанти оптимізації логістичних ланцюжків. Була також представлена докладна презентація побудови в Маріуполі сучасного зернового комплексу.

За словами директора маріупольського порту, тема агрологістики для Донеччини особливо важлива, враховуючи, що понад три роки тому було прийнято рішення розвивати Маріупольський порт, диверсифікувати втрачену базу, знайти альтернативну завантаження.

У рамках зведення зернового терміналу, першу його частину планують ввести в експлуатацію вже у вересні-жовтні поточного року. При його запуску порт зможе перевантажувати понад мільйон тонн на рік, а коли буде побудована і друга, то можливості підприємства збільшаться до 2-2,5 млн тонн.

«У нинішньому році очікується значне зростання врожаю, відповідно збільшаться і обсяги зернових на експорт, - зазначив керівник одного з аналітичних центрів Олександр Глущенко. - Частка Азовських портів в загальному обсязі вантажоперевалки зерна на сьогоднішній день становить лише 3,5%, але цілком може досягти і 10%».

Керівник ДП «Адміністрація морських портів України» Райвис Вецкаганс відзначив великий інтерес до цього форуму і запропонував керівництву маріупольського порту перейти від маркетингу до комерційної діяльності.

«Якщо оцінювати профіль вантажів, які переробляє Україна, помітно, що зерновий сектор витісняє металургійний і стає домінуючим, - зазначив Райвис Вецкаганс. - Так, нині його частка 40%. У минулому році це було 52 млн тонн, в нинішньому очікується приріст в 6 млн тонн. Згодом обсяги можуть вирости і до 100 млн. Тому я вважаю дуже правильним, що відбувається диверсифікація в цьому напрямку, і радий, що в тому числі Маріуполь матиме такий потужний перевалочний комплекс».

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • У Маріупольському торговому порті готуються до запуску першої частини зернового терміналу