• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • "Один турист - це залучення 6-7 підприємців" - на Донеччині обговорили туристичний потенціал регіону

"Один турист - це залучення 6-7 підприємців" - на Донеччині обговорили туристичний потенціал регіону

на Донеччині обговорили туристичний потенціал регіону
на Донеччині обговорили туристичний потенціал регіону

Розвивати туристичний потенціал Донецької області пропонують малому бізнесу, представникам громад і місцевої влади. Про зелений туризм у промисловому регіоні говорили на обласному тренінгу.


Участь у заході взяли понад 20 представників різних міст і сільських громад північної Донеччини, повідомляє «Бізнес-Схід». 13 червня ділилися досвідом у селі Олександро-Калинове Іллінівської ОТГ, 14 червня тренінг триває у села Крива Лука, що на  Лиманщині.

Досвідом облаштування зеленої садиби у країнах Європи поділився з присутніми Володимир Васильєв. Він впродовж 25 років розвиває тему зеленого туризму в Україні. За його словами, потрібно шукати “родзинку” у кожній громаді, яка хоче привабити туристів, розробляти маршрути і створювати зручності для туриста, про які він буде знати заздалегідь, плануючи подорож.

“Турист, який до вас приїхав, потребує транспорту, послуг торгівлі, оренди житла – різних послуг, які може надавати малий бізнес. За нашими підрахунками одне ліжкомісце для туриста може спонукати появу 6-7 малих підприємців, які дотичні до туризму. Чим більше ліжкомісць таких буде у селі, більше буде можливостей для бізнесу. І потрібно вміти презентувати себе – знайти свою родзинку, це доволі складно, але це точно успіх. І потрібно думати широко – не просто одноденний фестиваль готувати, а кликати туристів за день-два до того, ставити намети, кликати до зелених садиб”, - сказав голова Спілки сільського зеленого туризму в Україні Володимир Васильєв.

Вже сьогодні є цікаві ідеї з облаштування туристичних об’єктів у містах і районах Донецької області. Зокрема, у Мирнограді, на одній з шахт готуються відновити туристичний маршрут, також розглядається питання про те, щоб підніматися відвідувачам на терикони. Ідеї туризму розвивають і на інших промислових підприємствах регіону.

“Зараз у Краматорську готуються показувати музеї місцевих заводів – від європейських інвестицій у 19 столітті до сучасності, також у Дружківці можуть показати унікальну порцелянову колекцію, - поділилася голова ГО “Молода барвиста Україна” Валентина Лимаренко. – До цього необхідно долучати малий бізнес, адже туристам потрібно поїсти, вони хочуть придбати сувенірну продукцію, десь відпочити. Це все можливості для розвитку зеленого туризму, передусім внутрішнього”.

З 2011 року зелений туризм розвивають у селі Олександро-Калинове Іллінівської ОТГ. Зараз тут мають кілька цікавинок, за якими їдуть туристи: унікальний музей української культури “Довкілля”, залу АТО, велоузвар – деревяний велосипед на 20 людей, екскурсію з віслюком, сільську садибу, де можна переночувати і поїсти натуральних харчів.

“Коли ми починали це робити, не знали, як треба, у нас не було кому підказати, але ми мали велике бажання і відчували запит туристів: якщо цікаво, продовжуємо далі, якщо не пішло – змінюємо стратегію. Туристи нам підказували, що вони хотіли б у нас побачити, як відпочити. Зелений туризм – це кооперація, ми починали з екскурсії, потім почали підтягуватися інші складові”, - cказав один із співзасновників музею, місцевий житель Андрій Тараман.

Також учасники тренінгу дізналися про правові аспекти у запровадженні зеленого туризму та отримали рекомендації , з чого почати свою справу у цій галузі.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • "Один турист - це залучення 6-7 підприємців" - на Донеччині обговорили туристичний потенціал регіону