Переселенець з Донецька втратив все, але на новому місці зміг почати бізнес наново

Переселенець з Донецька відкрив у Мирнограді СТО/фото: з відкритих джерел
Переселенець з Донецька відкрив у Мирнограді СТО/фото: з відкритих джерел

Житель Донецька Володимир Яроцький переїхав до Мирнограда у 2014 році. За рік заново створив СТО (станцію техобслуговування), ремонтує автомобілі, знаходить клієнтів для конкурентів і мріє про подальше розширення власної справи.


Володимир Яроцький – житель Донецька, чоловік має 30-річний стаж у бізнесі і досвід роботи на підприємствах Німеччини, повідомляє «Бізнес-Схід». В обласному центрі до війни у нього була успішна СТО, де працювали дев’ять людей.

“Перед війною я заплатив великий кредит, який брав для свого бізнесу, у мене все було добре – багатий досвід, багато клієнтів, багато роботи. Але прийшов 2014 рік. Я з сумкою за плечима виїхав з Донецька, все лишилося там”, - каже Володимир.

Спочатку у Покровську, а потім у Мирнограді чоловік шукав роботу, працевлаштувався на СТО найманим працівником. Але мріяв знову мати власний бізнес і почав шукати можливості для цього.

“На моєму СТО у Донецьку працювали дев’ять людей, це був успішний малий бізнес, - розповів підприємець. - Я вмію це робити, тому вирішив і у Мирнограді відкрити таку станцію технічного обслуговування. В інтернеті знайшов оголошення про те, що можна подати заявку на грант, адже потрібно було багато обладнання, щоб ремонтувати автомобілі”.

Міжнародна організація з міграції підтримала бажання Володимира відновити власну справу і придбала обладнання, яке потребував чоловік, аби розпочати роботу СТО.

“Усе, що я заробляв до отримання гранту, я витрачав на обладнання, його не вистачало. За грантові гроші придбав підйомник, обладнання для комп’ютерної діагностики, гідравлічного монтажу, чищення інжекторів. Маючи це, працювати стало набагато легше”, - сказав Володимир.

На роботу до СТО за умовами гранту підприємець взяв двох людей, знайшов приміщення.

Власник станції техобслуговування каже, що однією з найбільших проблем сьогодні є нестача кваліфікованих працівників. Зараз у нього проходять практику ще двоє людей, яких Володимир навчає на місці, придивляється до їхньої роботи і ставлення до обов’язків.

Про те, чи будуть клієнти, підприємець не переживав, адже свою роботу робить якісно.

“Частину клієнтів з мілким ремонтом машин я відправляю до колег, даю їм можливість заробити. Сам беру такі високотехнологічні роботи, які мало хто виконує у Мирнограді: двигуни, електроніку, ремонт дизельної апаратури – таке мало хто робить, тому я маю свою клієнтуру, у мене розписано на два тижні наперед”.

За словами Володимира Яроцького, для розвитку власного бізнесу треба щодня докладати чимало зусиль. Це велика праця – потрібні не лише фінансові ресурси, а й люди.

“Я щодня створюю СТО своєї мрії. Колись у Донецьку я мав гарно обладнану майстерню, таку ж створюю тут. На роботу беру переселенців, я знаю, що таке залишитися сам-на-сам у чужому місті, тому допомагаю людям”, - сказав підприємець.

Одразу після переїзду чоловік хотів повернутися до Донецька, з часом його бажання змінилося – тепер він будує нове життя на новому місці і допомагає це робити іншим людям.