“Хочу, щоб люди повернулися”, – на Донеччині підприємець відкрив кав’ярню біля лінії розмежування

У Красногорівцы відкрилася кав'ярня / фото: з особистого архіву Анатолія Гнатюка
У Красногорівцы відкрилася кав'ярня / фото: з особистого архіву Анатолія Гнатюка

Анатолій Гнатюк тиждень тому відкрив у Красногорівці власну кав’ярню. Пригощає клієнтів кавою, домашніми тістечками і планує виготовляти авторське морозиво, повідомляє “Бізнес-Схід ”


Кав’ярню у Красногорівці підприємець заснував на першому поверсі однієї з багатоповерхівок. Гроші на втілення свого проекту отримав від Червоного Хреста. Анатолій Гнатюк подав грантову пропозицію і закупив необхідне обладнання.

До війни у цьому приміщенні Анатолій Гнатюк мав фотостудію, також частину площі здавав в оренду. Під час обстрілу у 2014 році сюди влучив снаряд.

“Усе рознесло вибухом снаряду, бойовики поцілили у банкомат, який тут стояв, але у ньому давно не було грошей. Усе моє приміщення було зруйноване. Після цього я захворів, втратив дохід і кілька років навіть не приходив до цієї квартири”, - поділився Анатолій Гнатюк.

Поступово за власні гроші і грантову допомогу від чеської організації “Людина у біді” підприємець відновив приміщення, фотостудію у ньому вирішив не облаштовувати, оскільки багато людей виїхало з міста і ця справа перестала приносити прибуток.

“Я вирішив зробити кав’ярню, купив обладнання, взяв на роботу двох людей. Готуємо каву, тістечка беру домашні у місцевих жителів, у перспективі буде авторське морозиво. Ми працюємо лише другий тиждень, щодня у нас є люди, я радію з того”, - сказав підприємець.

Також Анатолій Гнатюк продовжує займатися фотографією, надає такі послуги місцевим жителям.

“Я хочу, щоб закінчилася війна, люди повернулися додому, щоб ми жили у мирній і заможній країні. Ми на цій землі народилися, нам тут і жити. У народі ж кажуть: де родився, там і пригодився”.