На Донеччині створили туристичний кластер і хаб

На Донеччині створили туристичний кластер
На Донеччині створили туристичний кластер

Понад тридцять підприємців Донеччини об’єдналися, щоб розвивати туристичний бізнес області. Також у Святогірську розпочав свою роботу приватний туристично-інформаційний хаб, повідомляє «Бізнес-Схід».


У Святогірську підприємці Слов’янська, Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Бахмута і Маріуполя об’єдналися у туристичний кластер. Кожен з учасників працює або в туризмі, або в дотичній галузі. Така кооперація, за словами голови громадської організації “Молода барвиста Україна” Валентини Лимаренко, допоможе розвивати малий бізнес регіону, адже один турист потребує одразу кількох послуг: екскурсії, харчування, проживання, транспорту до туроб’єкта, сувенірів на згадку.

“Цей кластер допоможе нам розвивати туризм на Донеччині, показати іншим цей величезний потенціал, про який люди мало знають. Фактично, ми маємо усі види туризму в регіоні, просто зараз скоординуємо цих людей, їхні напрацювання. Ми хочемо, щоб про регіон знали в Україні”, - сказала Валентина Лимаренко.

Також у Святогірську розпочав роботу туристично-інформаційний центр. Його заснувала місцева  підприємниця Світлана Михайлова. У центрі пропонують туристам вісімнадцять маршрутів цікавими місцями області, також працюють над розробкою авторських маршрутів.

Практичні поради учасники кластера отримали від ініціаторки проєкту “Туристичні кластери 300+” Юлії Алєєксєєвої. Експертка в галузі туризму поділилася досвідом створення туристичних кластерів в інших регіонах України, розповіла про підприємницьку ініціативу місцевих жителів, адже зовнішні інвестиції прийдуть лише після залучення внутрішніх ресурсів.

“Люди їдуть до людей, тому я вірю, що на Донеччині туризм може зараз розвиватися. Якщо люди – місцеві підприємці – показують, що вони розвиваються, у них є, що подивитися, у них цікаво, гостинно, смачно, то туристи приїдуть. В інших регіонах майже нічого не знають про цей край, про його традиції, культуру. Розвиток туристичного бізнесу сприятиме і руйнуванню стереотипів про Донеччину, і створюватиме її позитивний імідж”, - розповіла Юлія Алєєксєєва.

Туристичний кластер працюватиме у форматі ГО або асоціації, його учасники платитимуть внески, які допоможуть запустити розвиток цього об`єднання.