Українці самі вирішуватимуть, коли їм працювати

Українці самі вирішуватимуть, коли їм працювати / фото: з відкритих джерел
Українці самі вирішуватимуть, коли їм працювати / фото: з відкритих джерел

У Мінсоцполітики виставили на громадське обговорення законопроект, за яким працівники можуть домовитися з роботодавцем, коли і скільки вони працюватимуть, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на прес-службу Мінсоцполітики


Законопроєкт передбачає, що працівник може домовитися з роботодавцем і виходити на роботу у зручний для нього час, якщо це не суперечить виробничому процесу.

«Гнучкий режим не передбачає індульгенцію пів дня не працювати. Просто працівник має право самостійно обирати час, коли йому зручно виконувати ту чи іншу роботу», - сказав гендиректор директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовий.

Зокрема, у законопроєкті пропонується поділяти робочий день на частини, визначається поняття дистанційної роботи, вона має оформлюватися у вигляді письмового трудового договору.

Підприємці Донеччини вважають, що такі новації є прийнятними не для усіх категорій працівників і залежать виключно від особливостей виробничого циклу.

За словами підприємниці Вікторії Карпової свого часу саме лояльне ставлення до робочого графіка працівників призвело її до втрати власного ательє.

Олена Хатмулліна з Костянтинівки виготовляє побутову хімію, має вісім працівників, які працюють дистанційно і на виробництві.

“Гнучкий графік не можна до всіх застосовувати, для менеджерів з продажів, наприклад, які працюють дистанційно, це підходить, для виробництва – ні, адже тоді і керівник буде прив’язаний до усіх працівників і працюватиме 24/7, принаймні це стосується малого бізнесу”, - сказала підприємниця Олена Хатмулліна.

Обговорення триватиме до 25 липня 2019 року. Підтримати законопроєкт або внести свої пропозиції можна сайті Мінсоцполітики.