• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Более двух тысяч домохозяйств Донбасса получат молодняк домашней птицы от ООН

Підприємці сходу України отримають 50 мільйонів доларів підтримки від Європейського Союзу

У Краамторську презентували програму підтримки малого та середнього бізнесу
У Краамторську презентували програму підтримки малого та середнього бізнесу

У Краматорську презентували програму підтримки малого та середнього бізнесу “FinancEast”. Вона передбачає фінансування інвестиційних проєктів підприємців загальною сумою 50 мільйонів доларів. Перевагу надаватимуть аграрному сектору, транспортному бізнесу, також участь можуть взяти інші підприємці, повідомляє “Бізнес-Схід”


Програма “FinancEast” передбачає надання грошей для інвестиційних проєктів підприємців малого і середнього бізнесу. Фінансування покриває 50% кредиту, який малий бізнес може використати на придбання техніки чи поповнення обігових витрат на матеріали.

“Цей проєкт спрямований не лише на підтримку малого та середнього бізнесу. Європейський Союз хоче перезапустити банківську та лізингову систему на сході України, щоб цей регіон знову розпочав свою стабільну економічну діяльність”, - сказав представник ЄС Крістіан Бен Хелл на презентації програми.

За умовами програми участь у кредитуванні може взяти підприємець, який працює на ринку понад 1,5 роки, має позитивну історію, зареєстрований в Донецькій або Луганській областях, тут же мають бути його виробничі потужності. Також бізнес має бути розташований не ближче 5 км від лінії розмежування. Кредит видається на термін від двох до п’яти років.

“Якщо підприємець планує купити сільгосптехніку (трактор, комбайн), ми будемо встановлювати на неї GPS-датчики, щоб моніторити, чи не перетнув цей трактор лінію розмежування”, - сказав представник банку “KFW” Валерій Майборода.

Підприємець Володимир Грош обробляє понад 200 гектарів землі у Покровському районі, які засіяні пшеницею та іншими сільгоспкультурами. Каже, що зацікавлений у такій підтримці.

“Торік я купив комбайн за 100 тисяч євро, я вклав і свої гроші, і брав кредит, хочу ще придбати нову техніку, а банки не хочуть співпрацювати з малим бізнесом Донецької області. Ця програма мені цікава, буду подавати свій пакет документів, буду розвивати свій бізнес”, - сказав Володимир Грош.

Також за умовами програми будуть проводитися освітні та тренінгові програми для малого бізнесу, щоб показати кращі практики ЄС, дати можливість підприємцям розвиватися, закупити обладнання і покращити інфраструктуру. Грантодавці допоможуть формувати та розвивати кластери на Донбасі.

Впроваджувати програму буде Німецько-український фонд, який налагоджує співпрацю з українськими банками. Кредити підприємцям на техніку надаватимуть  українські банки. Наразі відомо про участь Ощадбанку та Укгазбанку, цей перелік буде збільшуватися.

Зараз на Донбасі працюють 10 міжнародних донорів, які надають підтримку малому та середньому бізнесу.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Более двух тысяч домохозяйств Донбасса получат молодняк домашней птицы от ООН