За розведення корів та телят фермери Донбасу отримають 24 мільйони гривень

За утримання корів фермери отримають дотації/фото: з відкритих джерел
За утримання корів фермери отримають дотації/фото: з відкритих джерел

Фермери-підприємці і власники сільгосппідприємств Донецької і Луганської областей отримають з державного бюджету дотації за утримання і розведення корів, повідомляє “Бізнес-Схід”


Фермери Луганщини отримають втричі більшу дотацію, ніж на Донеччині,

 за вирощування молодняка у господарствах фізичних осіб. Ідеться про суму у 9 мільйонів 700 тисяч гривень, на Донеччині така дотація надійде у розмірі 3 млн 970 тисяч гривень.

Втричі більше за луганські отримають донецькі сільгосппідприємства. За утримання і розведення корів в Донецькій області 17 СП (сільгосппідприємств) перерахують з державного бюджету майже 8 мільйонів гривень. На Луганщині ця сума вдвічі менша – 3, 75 млн грн.

Телят у своєму господарстві розводить фермер Олександр Чаплик. Каже, що очікує грошей за поголів’я.

“Остання дотація була торік, зараз у мене кілька десятків телят, за цей молодняк я маю отримати гроші – 45 тисяч гривень, чекаю на них, -  сказав фермер Олександр Чаплик. – Півтора роки тому мені не заплатили за 16 голів, сказали, що вік телят не підходить. Коли отримаю гроші, я готовий зареєструвати цих телят в офіційному реєстрі”.

У департаменті агропромислового розвитку Донецької ОДА повідомили, що гроші мають надійти у найближчі дні, потім вони будуть розподілені на рахунки заявникам.

У 2019 році розмір дотації за утримання корів складає 900 гривень за одну голову.
 

Загалом державною підтримкою в Україні скористаються 885 суб’єктів господарювання за утримання ними понад 300 тисяч корів.