На Луганщині визначили затребувані професії на ринку праці

на Луганщині визначили затребувані професії на ринку праці/фото: Луганський обласний центр зайнятості
на Луганщині визначили затребувані професії на ринку праці/фото: Луганський обласний центр зайнятості

На Луганщині провели дослідження та прогнозування ринку праці, під час якого виявили щорічну потребу в 13,5 тисяч працівників за 314 професіями.


Результати дослідження ринку праці та професійно-технічної освіти на Луганщині представили експерти Програми ООН із відновлення та розбудови миру, повідомляє «Бізнес-Схід». Захід відбувся за участю керівників ряду департаментів ОДА, Луганського обласного центру зайнятості та закладів професійно-технічної освіти області.

У рамках проекту було проведено опитування більше 230 роботодавців області - як керівників великих ринкоутворюючих підприємств, так і представників малого та середнього бізнесу. Визначалася затребуваність професій та якості професійного навчання.

За результатами прогнозування ринку праці Луганської області щорічна потреба у найближчі три роки складає 13,5 тисяч працівників за 314 професіями. Найбільше затребувані – трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва.  

«Спільний проект досліджень допоможе розробити методику вивчення потреб ринку праці, щоб у подальшому розвивати пріоритетні галузі регіону, - зазначив директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський. – Нам потрібно розуміти, які галузі в регіоні ми розвиваємо, щоб передбачити попит на конкретних фахівців і готувати їх у першу».

Результати досліджень будуть покладені в основу заходів з підтримки підприємництва, розвитку професійної освіти, підвищення рівня зайнятості населення та стримування трудової міграції з регіону.