• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Зеленський підписав указ щодо подолання контрабанди та корупції на митниці

Зеленський підписав указ щодо подолання контрабанди та корупції на митниці

Зеленський підписав указ щодо подолання контрабанди та корупції на митниці/фото: з відкритих джерел
Зеленський підписав указ щодо подолання контрабанди та корупції на митниці/фото: з відкритих джерел

Для підвищення рівня довіри бізнесу до держорганів в Україні боротимуться з контрабандою та корупцією на митниці.


9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає подолання практики «листів щастя» на митниці, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на прес-службу голови держави.

Раніше в Україні існувала практика, коли силові органи надсилали спеціальний лист на митницю для того, щоб створити перешкоди для бізнесу. Таких повідомлень були сотні на місяць. Тож, для забезпечення реалізації права на підприємницьку діяльність та посилення ефективності протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів президент рекомендував Кабміну:

- створити інформаційний ресурс для забезпечення можливості добровільного та публічного декларування товарів значної кількості найменувань, які ввозяться на митну територію України однією партією;

- запровадити можливості обміну в режимі реального часу інформацією з відповідними інформаційними системами інших держав щодо митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України;

- опрацювати питання про оприлюднення у форматі відкритих даних знеособленої інформації про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, та забезпечення систематичного оновлення такої інформації.

Крім того, Президент рекомендував Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Національній поліції України вжити в установленому порядку заходів щодо недопущення надання доручень органам доходів і зборів про проведення оглядів (переоглядів) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, крім випадків надсилання доручень за встановленою формою в рамках кримінального провадження.

Додається, що даний указ набирає чинності з наступного дня його опублікування.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Зеленський підписав указ щодо подолання контрабанди та корупції на митниці