Вартість реєстрації торгових марок та патентів збільшиться у 4 рази

Вартість реєстрації торгових марок та патентів збільшиться у 4 рази/фото:alfa-lex.com.ua
Вартість реєстрації торгових марок та патентів збільшиться у 4 рази/фото:alfa-lex.com.ua

З 19 липня поточного року набуває чинності постанова Кабміну від 12.06.2019 № 496, якою збільшено розміри зборів за реєстрацію патентів, торговельних марок та авторських прав.


Відтепер реєстрація торгової марки коштуватиме 4000 гривень замість 1000, повідомляє «Бізнес-Схід». 

Ще по 4 тисячі гривень потрібно буде заплатити за реєстрацію кожного додаткового класу товарів і послуг. Також пропорційно подорожчали і всі інші збори, в тому числі і збір за включення в назву торгової марки слова «Україна» - тепер це коштує 24 000 гривен. Зазначається, що у разі подання заяви в електронному вигляді, передбачена знижка 20%.

Крім того, подорожчає реєстрація патентів та збільшаться збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності. 

За словами підприємця з Часового Яра В’ячеслава Пиляєва, який займається виробництвом логопедичних зондів та розвиває власний логопедичний центр, збільшення плати за реєстрацію торгівельних марок вдарить по гаманцю власникам бізнесу. Чоловік запевняє, що зайві витрати більшості прийдеться перекладати на клієнтів. 

«Ми є виробниками інтелектуального продукту. Наразі саме готуємося до реєстрації патенту та торгівельної марки підприємства. Якщо не встигнемо до 19 липня, доведеться піднімати вартість наших товарів та послуг, аби мінімізувати витрати на розвиток бізнесу», - сказав  підприємець.