• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • З вірою у себе: на Луганщині переселенка відкрила кав’ярню з ароматною випічкою

З вірою у себе: на Луганщині переселенка відкрила кав’ярню з ароматною випічкою

Підприємниця з Луганщини Інна Шопіна/фото: з власного архіву Інни
Підприємниця з Луганщини Інна Шопіна/фото: з власного архіву Інни

Після переїзду та пошуків свого призначення досвідчена підприємниця з Первомайська Інна Шопіна за власні кошти відкрила у Попасній кав’ярню, яка вже полюбилась місцевим відвідувачам.


Бізнес та комерція для Інни Шопіної були завжди поняття зрозумілі, підприємництвом жінка займається вже 7 років, повідомляє «Бізнес-Схід».

У рідному Первомайську, що на Луганщині, разом з чоловіком розвивали власний магазин автозапчастин. Коли прийшла війна, торгівельну точку розграбували. 2015-й рік став для Інни періодом переосмислення життєвих цінностей та початком чогось нового.

«Якийсь час нам довелось жити у Бахмуті – це найближче місце до Первомайська, - розповіла Інна. – Воно нам здалося досить комфортним та облаштованим для тимчасового перебування. Були думки поїхати десь далеко, за межі Донбасу. Розглядали навіть Львів. Вільного часу було багато, а від того і думок. Тому і мріяла про переїзд, про власну справу».

Однією з мрій, яку Інна довго «носила з собою» була ідея власної кав’ярні. Затишного місця, де б пахло кавою та ароматною випічкою.

Реалізувала її лише у червні поточного року, коли придбала квартиру у Попасній  Луганської області та вирішила будувати нове життя на новому місці.

«Якось навпроти мого нового дому я побачила невеликий не працюючий ларьок. Місце досить вдале – самий центр. Тому і вирішила, що саме тут повинна бути кав’ярня», - згадує підприємниця.

Маючи певний досвід, жінка написати бізнес-план та звернулася до міськради за дозволом на оренду приміщення. Самотужки придумала дизайн кафе, налагодила зв’язки з постачальниками та придбала необхідне обладнання.

Намагалася заручитися фінансовою підтримкою Червоного Хреста, та нічого не вийшло. За умовами організації, переселенка мала влаштувати на роботу одразу четверо працівників, але зараз такої можливості у жінки немає. Майже місяць всю роботу Інна виконувала одна. Нещодавно за сприяння районного центру зайнятості підприємниця взяла на допомогу місцеву дівчину, яка вже мала досвід роботи у сфері громадського харчування. Зараз вона отримує допомогу по безробіттю та зарплатню.

«Коли я відкривала кав’ярню, я нікому про це не говорила. Не давала рекламу, оголошення. Переймалась, як люди сприймуть нове місце. Але мої переживання були даремними. З першого дня відкриття закладу в нас повно відвідувачів», - сказала власниця кав’ярні «Кава плюс».

Асортимент безалкогольного закладу харчування складається з гарячих напоїв, десертів та морозива, тому серед гостей кав’ярні багато дітей.

За неповний місяць роботи Інна вже змогла зайняти свою нішу та переконатися у правильності власного вибору. До підприємниці вже надходять прохання місцевих жителів відкрити ще одну кав’ярню в іншій частині міста, тож, можливо, бізнес Інни буде швидко рости, розвиватися та пропонувати робочі місця мешканцям Попасної.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • З вірою у себе: на Луганщині переселенка відкрила кав’ярню з ароматною випічкою