На Донеччині один з найвищих індексів агроефективності в Україні

На Донеччині один з найвищих індексів агроефективності в Україні/фото:Донецький ЦРМС
На Донеччині один з найвищих індексів агроефективності в Україні/фото:Донецький ЦРМС

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з фахівцями Інституту аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (Німеччина) проаналізували технічну ефективність сільського господарства. Донецька область має показник 0,906 при максимальній оцінці 1.


Для аналізу враховували оплату праці, матеріальні ресурси підприємств, витрати, вироблену продукцію, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на Департамент Агропромислового комплексу Донецької ОДА.

Станом на сьогодні на Донеччині працюють  408 сільгосппідприємств, понад 920 фермерських господарств і 79 тисяч приватних сільських господарств.

За словами начальниці управління розвитку АПР департаменту АПК Донецької ОДА Марії Костиць, на початок 2019 року крім потужних тваринницьких комплексів в області розвивається фермерське тваринництво. Відновлюють зруйновані або створюють заново фермерські господарства і на лінії розмежування.

«Торік відновив роботу свинокомплекс у Яснуватському районі, який був зруйнований в результаті обстрілу. Зараз завершується реконструкція приміщень для утримання свиней на 1000 голів. Також поступово відновлюється в області птахівництво, зараз 18 сільгоспвиробників вироблять продукцію птахівництва», - розповіла Марія Костиць.

Також в регіоні розвиваються садівництво і рослинництво. Показники цих галузей залежать від погодних умов, оскільки Донеччина знаходиться у зоні ризикованого землеробства, аграрії мають докладати ще більше зусиль для отримання прибутків у цих напрямках сільського господарства .

Крім того зазначається, що сільськогосподарська продукція 164 підприємств АПК Донеччини продається за кордон. Торік експорт склав 79 млн доларів, 45 млн з яких – це продукти рослинного походження, 14 млн – готові харчові продукти. Також бізнес продає за кордон олію, жири і худобу.