Після 4-кратного зростання електрика для бізнесу подешевшає на 4%

Після 4-кратного зростання електрика для бізнесу подешевшає на 4%/фото:novosti-n.org
Після 4-кратного зростання електрика для бізнесу подешевшає на 4%/фото:novosti-n.org

Після нещодавнього скасування нічного тарифу та зростання тарифів на електроенергію для підприємців, в НКРЕ анонсували з 1 серпня зменшення ціни на електрику для малих непобутових споживачів від 4 до 6 %.


«У зв'язку зі змінами тарифів оператора системи розподілу і оператора системи передачі, які ми затвердили, то зниження з 1 серпня для споживачів 1-го класу напруги буде на рівні 4%, для другого класу - на рівні 6% , - відзначила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко, повідомляє «Бізнес-Схід».

Тобто, з запуском «нового ринку» електроенергії, тариф для споживачів другого класу напруги зменшиться до 2,5 грн/ кВт-ч, для споживачів першого класу – до 2,05 грн/кВт-ч.

За словами підприємців Донеччини, а саме слов’янських керамістів, які найбільше постраждали від врегулювання ринку електроенергії, таке «подешевшання» зовсім не врятує ситуацію.

«Тарифи на енергоносії – це майже половина собівартості керамічних виробів, - відзначила підприємниця зі Слов’янська Ольга Ярова. – Зараз нас просто душать цими цінами, адже наше виробництво повністю залежить від електроенергії. Зниження тарифів на 4-6 відсотки – це просто сміх».

З початку збройного конфлікту на Донбасі, Ольга разом з сином та чоловіком розвивають на Донеччині власне сімейне керамічне підприємство «Екокераміка». За допомогою грантів родині вдалося розширити власну справу та створити десяток робочих місць.

«На третьому році роботи тільки пішла торгівля і прибуток. Як відмінили квоти за нічним тарифом, ми значно скоротили виробництво. З 10 найманих людей у нас залишилося троє. Через підвищення тарифів (зараз підприємці платять близько 4 грн/кВт), зросла і вартість наших виробів», - розказала підприємниця зі Слов’янська.

За словами жінки, прибутків від продажу вистачає лише на заробітну плату та податки, які є чималими для місцевих підприємців.

«Сьогодні дуже складне становище для усіх керамістів. Через незрозумілі причини нам доводиться платити за електроенергію за два місяці наперед – суми вражають. Лише повернення нічного тарифу для підприємців зможе врятувати розвиток цієї галузі. Зниження цих мізерних відсотків ніяк не допоможе бізнесу», - підкреслила Ольга Ярова.