На Донеччині машинобудування поєднали з мистецтвом

На Донеччині машинобудування поєднали з мистецтвом / фото: Клуб підприємців Краматорська
На Донеччині машинобудування поєднали з мистецтвом / фото: Клуб підприємців Краматорська

На Донеччині на одному з підприємств ініціювали виставку “Мандри”, яку присвятили пам’яті загиблого Сергія Коротуна. Проект втілив “Клуб підприємців Краматорська”, повідомляє “Бізнес-Схід”


Ідея поєднати метал з мистецтвом з’явилася у директора НВП “Крамтехцентр” Максима Коротуна. Художники та скульптори з Краматорська, Києва, Львова надіслали на підприємство  ескізи своїх робіт. Працівники машинобудівного підприємства втілили задум у металі.

“Впродовж тижня ми виконували ці роботи за ескізами скульпторів. На них – люди або якісь істоти з металу. Мені здається, це про нас, це поєднання мистецтва і машинобудування, - розповів Максим Коротун. – Нещодавно ми запустили новий цех з плазмовою різкою, у цих скульптурах використали нове обладнання. Наші конструктори частину скульптур переробляли у формати для нових верстатів. Ці роботи виконані в індустріальному стилі, вони вписалися у цех”.

Одна з металевих картин називається “Чумацький шлях”. Вона символізує простріляне війною небо над Донбасом. Створити цю роботу митцям допомагали військові на полігоні.

Виставку присвятили пам’яті загиблого Сергія Коротуна, який очолював НВП “Крамтехцентр” і був успішним підприємцем Донеччини. Захід символічно назвали “Мандри”.

“Мандри – це про шлях людини у цьому світі. Про те, що у кожної людини є свої мандри, це і про мистецький світ, і про кожного з нас. Адже кожен під час мандрів шукає щось своє”, - сказав Максим Коротун.

Максим Коротун каже, що скульптури з металу залишаться на підприємстві. Він готовий показати їх дітям і гостям Краматорська. Підприємець вірить, що у такий     спосіб можна популяризувати галузь машинобудування, проводити профорієнтацію серед молоді і розвивати промисловий туризм на Донеччині.