• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес

Підприємці Донеччини встановлять термінали у маршрутках та кіосках

З наступного року розрахуватися карткою можна буде в маршрутці та кіоску/фото: Вільне радіо
З наступного року розрахуватися карткою можна буде в маршрутці та кіоску/фото: Вільне радіо

Національний банк України підготував стратегію переходу на безготівкову економіку, з 2020 року заплатити за проїзд у маршрутці та хотдог у кіоску можна буде через термінал.


З 2020 року Нацбанк планує запровадити систему розрахунків через термінали, вони мають бути встановлені у кожній маршрутці та кіоску для зручностей клієнтів, повідомляє “Бізнес-Схід”  з посиланням на прес-службу НБУ

Нацбанк і Кабмін розробили стратегію переходу на економіку без паперових грошей. Стратегія передбачає, що вже з 2020 року громадський транспорт і заклади харчування повинні мати термінали, аби клієнти мали вибір, як платити – готівкою чи карткою. Планується, що в такий спосіб за рік обсяг готівки можна скоротити на 9,5%.

"Поширення безготівки надасть значні переваги державі, комерційним банкам, бізнесу і кожному громадянину", – повідомляє Нацбанк.

Частина підприємців, зокрема, які є власниками кав`ярень чи кафе, готелів, вже сьогодні працюють з безготівковою системою обслуговування клієнтів.

У кафе Христини Хорошилової у Слов’янську можна розрахуватися і готівкою, і карткою. Підприємниця каже, що це зробили для зручності клієнтів.

“Одразу після відкриття ми встановили термінал, багато клієнтів розраховується карткою. Гадаю, для тих, хто звик до електронної оплати послуг, це зручно, н

е потрібно носити готівку із собою. Також це вигідно підприємцю, у нас зросли продажі після запровадження терміналів, адже накопичуються бали на картках клієнтів, потім можна отримати знижку”, - сказала Христина Хорошилова.

За стратегією Нацбанку планують збільшити рівень безготівкових розрахунків щонайменше вдвічі.
Готівкові гроші найчастіше працюють поза фінансовою системою, це інструмент для корупції та тіньової економіки, – вважають у фінустанові.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес