• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Етикетка – українською і розбірливо: в Україні почали діяти нові вимоги до маркування продуктів

Етикетка – українською і розбірливо: в Україні почали діяти нові вимоги до маркування продуктів

В Україні почали діяти нові вимоги до маркування продуктів
В Україні почали діяти нові вимоги до маркування продуктів

6 серпня 2019 року набув чинності закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Документ повністю відповідає регламенту ЄС. Бізнес має три роки, щоб запровадити нові етикетки


 Нові вимоги у маркуванні мають посилити відповідальність виробника і надати покупцеві прозову і достовірні інформацію про товар – його склад, термін придатності, наявність чи відсутність алергенів, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на сайт Верховної Ради України

Відсьогодні, 6 серпня, в Україні поступово будуть змінюватися етикетки товарів у крамницях, тому що починають діяти нові правила маркування харчової продукції.

Інформація про харчовий продукт тепер має бути точною, достовірною та зрозумілою для покупця. Особлива увага буде до етикетки, яка має допомагати у виборі.  Шрифт буде чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути лише українською мовою. Переклад - за бажанням виробника. Так само виробники мають збільшити шрифт на упаковках. Інгредієнти-алергени виділяти окремо шрифтом або кольором.

“Я підтримую ці вимоги. Це ще один крок до прозорих стосунків між виробником і покупцем, - сказав підприємець Сергій Свириденко, який виготовляє крафтові сири і ковбаси. – Наявність позначки, що у якомусь сирі є штучні домішки чи пальмова олія, пояснює покупцеві, чому мій сир коштує дорожче. Так покупці розумітимуть різницю у ціні. Також я радію, що маркування має бути українською мовою, на своїй продукції ми ставимо етикетки державною мовою”.

Термін придатності буде називатися по-різному - щодо швидкопсувних та інших продуктів. Однак, в ЄС немає чіткого розмежування цих категорії і бізнес самостійно визначає, до якого виду належить його продукція, зазначаючи «вжити до» виробник повідомляє, що після цієї дати споживачу не гарантує безпечність.

Нові етикетки та правила виробники будуть впроваджувати поступово. На це у бізнесу є три роки.

 

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Етикетка – українською і розбірливо: в Україні почали діяти нові вимоги до маркування продуктів