Бізнес Луганщини направить пропозиції новому парламенту

Бізнес Луганщини направить пропозиції новому парламенту/ фото: Луганська ОДА
Бізнес Луганщини направить пропозиції новому парламенту/ фото: Луганська ОДА

Підприємці Луганської області готують подати свої пропозиції депутатам Верховної Ради України. Серед пріоритетів – зниження податків, логістичні проблеми та відсутність кредитування.


Підприємці Луганщини напрацьовують пропозиції, які передадуть новообраним депутатам. Ініціативи малого та середнього бізнесу мають сприяти розвитку економіки Луганщини і малого бізнесу зокрема, повідомляє “Бізнес-Схід”  з посиланням на пресслужбу Луганської ОДА

Представники малого та середнього бізнесу Луганської області під час зустрічі з керівництвом регіону обговорили проблеми, які зараз заважають розвивати економіку регіону.

Однією з головних проблем є логістична. Через відсутність зручного для сільгоспвиробників залізничного сполучення фермери втрачають прибутки. Зараз в області створена спільна комісія, яка має розробити технічну документацію для нової залізничної гілки.

Також підприємцям бракує доступних кредитів. Зважаючи на близькість лінії розмежування банки не хочуть кредитувати малий та середній бізнес. Єдиною підтримкою бізнесу є грантові донорські програми, але їх учасниками можуть стати не всі підприємці.

Андрій Сімонов очолює Кремінську бізнес-асоціацію. Підприємець також розвиває туристичну галузь Луганщини. За його словами, депутатам і чиновникам потрібно почути бізнес-спільноту.

“На мою думку, сьогодні не вистачає не лише кредитування для бізнесу, який працює біля лінії розмежування. Також бракує інформації про тих, хто тут працює, - сказав Андрій Сімонов. – Страх війни та відсутність інформації заважають розвитку. Також до малого бізнесу мають дослухатися депутати різних рівнів – і які закони пишуть, і на місцях, які ухвалюють ставки та збори. Адже врешті це наповнює бюджети”.

Зараз на Луганщині діє близько 23,5 тисяч суб’єктів малого та середнього підприємництва. Протягом І півріччя 2019 року 1795 нових робочих місць було створено саме на цих підприємствах.

За словами голови Луганської облдержадміністрації Віталія Комарницького, будівництво електропідстанції ПС 500 кВт «Кремінська» вирішить питання енергетичної безпеки. Однак проблема залізничного сполучення вимагає тривалого часу та значних коштів. Наразі тривають пошуки оптимального сполучення відрізку «Кіндрашівська-Нова – Лантратівка» з єдиною мережею залізничних доріг України.

Також підприємці говорили про відсутність доступної кредитно-фінансової системи та повільною роботою митної служби на території області.

Систематизовані пропозиції будуть враховані у законодавчих ініціативах, що підготує Луганська облдержадміністрація та направить депутатам Верховної Ради IX скликання.