• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • У Нацбанку створили новий підрозділ - захищатимуть інтереси бізнесу і розкриють правду про приховані комісії

У Нацбанку створили новий підрозділ - захищатимуть інтереси бізнесу і розкриють правду про приховані комісії

У Нацбанку створили новий підрозділ / фото: НБУ
У Нацбанку створили новий підрозділ / фото: НБУ

Новий підрозділ Нацбанку розпочне роботу з 2020 року. Його фахівці дбатимуть про клієнтоорієнтований підхід у роботі з громадянами та підприємцями.


У Нацбанку створили підрозділ захисту прав споживачів фінансових послуг. Він буде захищати права споживачів і розвиватиме  клієнтоорієнтований підхід, повідомляє “Бізнес-Схід”  з посиланням на пресслужбу НБУ

Представники Національного банку сьогодні фіксують такі порушення під час надання фінансових послуг клієнтам: нав'язування послуг третіх осіб, оманливий розрахунок відсоткової ставки (приховування тарифів та комісій), неправдива реклама.

«Оманлива реклама та приховані комісії у короткостроковій перспективі дозволяють банкам отримати прибуток, проте у довгостроковій – руйнують довіру населення до банківської системи. Така ситуація не сприяє зростанню економіки та відновленню кредитування. Саме тому ми плануємо встановити вимоги до розкриття інформації банками на їхніх сайтах та у рекламі. Таке регулювання є необхідним для вирівнювання інформації, яку отримує громадянин про фінансову послугу, та покликане сприяти конкуренції в банківській системі», – сказала перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Коментарі та зауваження до концепції захисту прав споживачів в НБУ прийматимуть до 15 серпня 2019 року. Доопрацьовані проекти документів з врахуванням зауважень будуть ухвалені до кінця вересня поточного року, після чого у учасників ринку буде 3 місяці для додаткового налаштування веб-сайтів та зміни своїх маркетингових матеріалів.

У Нацбанку повідомляють, що повноцінно функція захисту прав споживачів повинна запрацювати на початку 2020 року. Очікується, що основним результатом від запровадження цієї функції має стати відновлення довіри населення до фінансового сектору. Також це спонукатиме громадян користуватися  іншими фінансовими послугами та зменшить рівень проблемних кредитів.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • У Нацбанку створили новий підрозділ - захищатимуть інтереси бізнесу і розкриють правду про приховані комісії