Підлітків Донеччини навчають підприємництву у літній бізнес-школі

Підлітків Донеччини навчають підприємництву у літній бізнес-школі/ фото: Волноваський ЦЗ
Підлітків Донеччини навчають підприємництву у літній бізнес-школі/ фото: Волноваський ЦЗ

Школярі Волновахи у серпні відвідують бізнес-школу, на заняттях навчаються основам підприємництва і готують власні проєкти, на які отримають фінансування.


11 школярів Волновахи відвідують заняття у літній бізнес-школі, яку організували на базі БФ “Карітас Волноваха”. Викладають основи підприємництва фахівці Волноваського центру зайнятості та Данської ради у справах біженців, повідомляє “Бізнес-Схід” 

На безкоштовні заняття, які розпочалися з початку серпня, приходять 11 старшокласників. Тут навчають, як писати грантову заявку, які є цікаві пропозиції для молоді. Серед проектів, які хочуть реалізувати діти, -  виготовлення авторських свічок, школа танців та розведення раків.
 

Олександр Стоянов навчається в 11 класі у 7 школі, наступного року складатиме ЗНО. Хлопець каже, що знання з основ підприємництва дуже корисні у будь-якому віці.

“Я запропонував організувати виробництво авторських воскових свічок. Для цього потрібна спеціальна пічка, форми та віск. Вдома я вже пробував таке робити, подивився відео на ютубі, у мене виходили красиві свічки. Це гарний подарунок рідним та друзям до будь-якого свята, - каже Олександр. – Знання з бізнесу потрібні завжди, у школі цього не розповідають, але думати про власну справу потрібно саме зі школи”.

  Тренерка бізнес-школи Анастасія Харіна розповідає на заняттях, як правильно подати заявку на грант, а також про те, що потрібно не боятися бути підприємцем.

“Саме ці діти за кілька років будуть розвивати економіку України, треба говорити з ними про це, якщо у них є бажання та ідеї розвивати власну справу, варто пробувати це робити, - каже Анастасія Харіна. -  Ці перші спроби можуть перерости у справу усього життя, яка покращить не лише життя цих дітей, а й інших людей, адже сьогодні малий бізнес дає до бюджету значну частину доходів”.

Знання з основ підприємництва викладає юристка Данської ради у справах біженців Оксана Бондаренко.

“Потрібно навчати дітей бізнес-мисленню, невідомо, яку освіту вони отримають, але вони вже матимуть знання з основ підприємництва і не боятимуть щось започаткувати, зможуть заробляти гроші самостійно”, - сказала представниця БФ “Карітас Волноваха” Марія Дубракова.

Наступне заняття у бізнес-школі відбудеться 21 серпня. На свої ідеї школярі можуть отримати гроші у разі успішного захисту свого проєкту.