Бізнес Донбасу взяв участь в опитуванні ділової активності

Бізнес Донбасу взяв участь в опитуванні ділової активності/ фото: Укрінформ
Бізнес Донбасу взяв участь в опитуванні ділової активності/ фото: Укрінформ

Нацбанк України запровадив щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА). Він розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки


У першому опитуванні у липні 2019 року взяли участь 106 підприємств, з них підприємства промисловості становлять 30%, будівництва – 11%, торгівлі та сфери послуг – відповідно 22% та 37%,   повідомляє “Бізнес-Схід”  з посиланням на пресслужбу Нацбанку

У першому опитуванні взяли участь 4 підприємства, зареєстровані в Донецькій та Луганській областях, які саме – у Нацбанку не повідомили.  Результати опитування показали, що більшість респондентів очікували поліпшення економічного стану своїх підприємств порівняно з попереднім місяцем – індекс очікувань ділової активності загалом по економіці становив 52.4.

“У щомісячних опитуваннях для ІОДА братимуть участь приватні компанії промисловості, будівництва, торгівлі та сфери послуг. Попри значну частку у ВВП сільського господарства, підприємства цього сектору не залучатимуться до опитування. Це загальносвітова практика, пов’язана зі сильною сезонністю сільськогосподарського виробництва, яка негативно відображається на репрезентативності таких опитувань”, - повідомили у пресслужбі Нацбанку.

На основі відповідей респондентів розраховуються щомісячні індекси очікувань ділової активності – секторальні (для кожного сектору економіки) та композитний, що характеризує економічний розвиток країни за місяць. Значення індексу на рівні 50 є нейтральним. Очікування є позитивними, якщо значення індексу перевищує нейтральний рівень, - пояснили у Нацбанку.

Підприємства будівництва очікували, що у липні відбудеться незначне сповільнення економічного тренду у секторі, якщо порівняти з червнем.

Підприємства (як великі корпорації, так і МСБ) можуть взяти участь в опитуванні за власним бажанням, надіславши листа за такими адресами: 

Vitalii.Maiba@bank.gov.ua; Anastasiia.Nazarenko@bank.gov.ua;Oksana.Kulynych@bank.gov.ua.