Власників бізнесу про рейдерство попереджатимуть СМС-кою

Власників бізнесу про рейдерство попереджатимуть СМС-кою/ фото: з відкритих джерел
Власників бізнесу про рейдерство попереджатимуть СМС-кою/ фото: з відкритих джерел

Служба безпеки України готує запровадити механізм боротьби з рейдерством. Власників бізнесу про рейдерські захоплення попереджатимуть СМС-повідомленням.


Якщо у реєстрах власників бізнесу будуть відбуватися зміни без їх відома, людина отримає СМС-повідомлення, , повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на UBR.ua

За словами радника в.о. голови СБУ Дмитра Дубілета, у СБУ розробляють механізм, який допоможе захистити майно власників бізнесу.

“Ми хочемо створити систему, яка б інформувала власника, що з його майном відбуваються якісь реєстраційні дії”, - сказав Дмитро Дубілет.

Така система дозволить швидко блокувати незаконні дії і поставить власника до відома.


Антирейдерська група, до якої входить Дубілет, планує до кінця 2019 року добитися зниження рейдерства на рівні 80-90%.

За інформацією пресслужби СБУ, 9 серпня затримали групу людей, які незаконним шляхом, маючи електронні ключі, здійснили від імені померлих  понад 300 реєстраційних дій.

“Використовуючи незаконно отримані ключі доступу до Державних реєстрів, організатори оборудки без згоди власників відчужували земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права. Вони систематично вносили неправдиві відомості до державних баз даних, використовували підроблені документи, печатки, бланки та штампи підприємств, установ та організацій різних форм власності». – ідеться у повідомленні СБУ.

З липня 2017 року до серпня 2018 року на підставі заяв від імені померлих осіб рейдерською групою було вчинено понад 300 реєстраційних дій щодо переоформлення нерухомого майна на всій території України, у тому числі в Донецькій, Луганській областях і ТОТ АР Крим, — додали в СБУ.