• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Об’єднання підприємців є запорукою розвитку економіки регіонів» - учасники фестивалю кластерних ініціатив

“Завжди вірте у себе і не слухайте тих, хто казатиме інакше”, - учасник АТО на Донеччині розвиває власну крамницю

“Завжди вірте у себе і не слухайте тих, хто казатиме інакше” - учасник АТО на Донеччині/ фото: Маріупольський ЦЗ
“Завжди вірте у себе і не слухайте тих, хто казатиме інакше” - учасник АТО на Донеччині/ фото: Маріупольський ЦЗ

Сергій Катрюк з Маріуполя став підприємцем у квітні 2019 року. Два місяці тому чоловік відкрив крамницю, де торгує одягом, підвищує сервіс і своєю роботою ламає стереотипи про атовців


Сергій Катрюк після завершення навчання на філолога у Маріуполі пішов добровольцем захищати рідне місто. Чотири роки у складі полку “Азов” боронив передові позиції Донеччини, був старшим навідником мінометного розрахунку, повідомляє “Бізнес-Схід”

“Служба в АТО мене навчила багатьох речей. Я маю підвищене почуття справедливості, знаю, що є добре, а що погано. І головне – я повірив у себе і свої сили” , - ділиться Сергій.

Під час служби в АТО Сергій познайомився з підприємцем, який розповів про особливості ведення власної справи.  Два роки на війні думав про те, чим зайнятися. Після повернення до мирного життя став власником крамниці.

“Ще в окопах я багато думав про власний бізнес. Я дуже люблю модний одяг, вважаю, що розбираюся у цьому, тому вирішив заснувати крамницю і торгувати одягом”, - сказав чоловік.

У Маріупольському центрі зайнятості Сергій Катрюк захистив свій бізнес-план і отримав гроші на започаткування власної справи. Зараз продає одяг у крамниці і дбає про сервіс. Усім клієнтам він пропонує безкоштовно каву. Каже, що це багатьох дивує, але допомагає налагодити діалог і встановити якийсь зв'язок з покупцем.

“У моєму місті дуже низький рівень сервісу. Я бачив, як працюють у крамницях Європи – там інший підхід до клієнта. Людина прийшла до вас з грошима, ви маєте приділити їй увагу, адже вона щось хоче купити, а відтак допомогти вам заробити. Про це треба пам`ятати малому бізнесу у нас”, - вважає Сергій.

Також чоловік розповів, що до відкриття крамниці збирав документи і носив  різні довідки чиновникам, хоча, на його думку, у 21 столітті, такого не повинно бути.

«Увесь світ рухається до електронних сервісів, а ми все носимо картотеки і швидкозшивачі. Мені це дивно, такого не повинно бути, якщо ми хочемо розвивати підприємництво. Деякі комісії збиралися по 20 днів там, де мали просто поставити підпис, цієї бюрократії треба позбуватися».

Також підприємець своєю активною життєвою позицією хоче надихати інших учасників АТО на зміни у житті, аби вони не боялися щось починати і вірили у себе.

“Коли я починав справу, теж боявся. Але зараз, коли пройшов цей етап і набув досвіду, це видається доволі простим. Голосне – вірити у себе і не слухати тих, хто казатиме інакше. Якщо ви відчуваєте, що це ваша справа, робіть. Лише так можна дізнатися, чи підходить вона тобі”, - сказав підприємець.

Нагадаємо, ветеранів АТО запрошують у вересні до Дніпра на тренінги із започаткування власної справи.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Об’єднання підприємців є запорукою розвитку економіки регіонів» - учасники фестивалю кластерних ініціатив