• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємцям Донеччини, які володіють ділянкою: коли треба платити земельний податок

ОТГ Донеччини зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників

ОТГ Донеччини зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників/ фото6 Донецький ЦРМС
ОТГ Донеччини зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників/ фото6 Донецький ЦРМС

Об’єднані територіальні громади зможуть самостійно контролювати використання земель і стягувати збитки з боржників. Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну


Це дозволить отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів. Раніше до цього переліку не були включені ОТГ, повідомляє “Бізнес-Схід”

Постанова Кабміну дозволяє ОТГ стягувати плату за землю з недобросовісних платників і обраховувати завдані збитки. Раніше у громадах не могли цього робити.

В Олександрівській ОТГ – 73 тисячі гектарів землі. Понад 53 тис га – це землі сільгосппризначення. За словами голови ОТГ Людмили Бориcевич це основне джерело доходів.

“Така постанова актуальна і розширює наші повноваження. У нашій громаді є підприємство, яке використовує землю і не платять за неї. За цей рік борг складає 1 млн 700 тис грн. Раніше ми нічого не могли зробити з цим боржником, хоча неодноразово зверталися до правоохоронних органів. Зараз будемо створювати комісію і звертатися до суду, хочу, щоб це подіяло і боржники  заплатили. Загалом плата за землю – наше основне джерело доходів, тож ми зацікавлені у тому, щоб підприємці розвивали бізнес у нашій ОТГ і платили відповідно за землю,” – сказала Людмила Борисевич.

Документ розширює повноваження ОТГ і дає можливість наповнити бюджет, - вважає радник з юридичних питань Донецького ЦРМС Андрій Рябуха.

За словами юриста, питання збитків і незаконного використання земель є актуальним на Донеччині.

“В одній із сільських рад фермер прихопив ділянку біля річки, яку щороку розпахує, засіває і не платить за її використання. Голова сільради раніше не міг з цим нічого вдіяти, зараз вони зможуть спочатку звернутися до цього фермера, а потім скликати комісію, обрахувати збитки і подати до суду. Раніше не було неможливо. Адже істотними збитками вважалися не менші за 88 тисяч гривень”, - сказав Андрій Рябуха.

За новим документом, кожна ОТГ чи сільська рада може створити комісію, яка буде обраховувати збитки, завдані через діяльність якогось підприємця або підприємства. До збитків зазвичай відносять розмір орендної плати, яку громада могла б отримати від господарської діяльності на цій землі.

“Зі складеним протоколом можна іти до боржника і домовлятися до добровільну сплату або подавати до суду. Але тут є цікавий момент: наприклад, фермер сказав, що готовий заплатити збитки. І перераховує гроші на рахунок за статтею – оренда землі. Оскільки у казначействі немає рахунку - завдані збитки, цей же фермер впродовж трьох роківу може через податкову повернути ці гроші, бо сплачені вони були не за тією статтею, безпідставно. Тому складається така правова колізія”, - пояснив Андрій Рябуха.

Нагадаємо, торік ОТГ отримали у комунальну власність землю за межами населених пунктів, але питання відшкодування збитків у сфері розпорядження земельними ресурсами залишалося неврегульованим.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємцям Донеччини, які володіють ділянкою: коли треба платити земельний податок