Перевірки повертаються – уряд знову дозволив перевіряти ФОПів та підприємства усіх форм власності

Уряд знову дозволив перевіряти ФОПів та підприємства усіх форм власності/ фото: з відкритих джерел
Уряд знову дозволив перевіряти ФОПів та підприємства усіх форм власності/ фото: з відкритих джерел

Кабмін дозволив інспекторам Державної служби праці перевіряти підприємців. Таке рішення урядовці ухвалили 21 серпня.


За постановою інспектори зможуть без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення підпримств усіх форм власності, фізичних осіб, які мають найманих працівників, а також робочі місця працівників, повідомляє “Бізнес-Схід”

За проєктом постанови інспектори Держпраці можуть у будь-який час прийти до підприємця.  Перевірятимуть у першу чергу умови роботи працівників, оформлені з ним трудові відносини.

ФОПи, з яким поспілкувався “Бізнес-Схід” кажуть, що знову може початися тиск на бізнес і вимагання грошей від підприємців.

“Коли до тебе приходять без попереднього повідомлення, це недобрий знак. Просто мене, як власника бізнесу, може не бути на виробництві, а працівник розгубиться, це наступ на малий бізнес. Гадаю, що знову почнуться хабарі і різні карательні заходи, так малий бізнес не зможе розвиватися”, - вважає підприємець Сергій Свириденко.

Такої ж думки підприємниця Олена Хатмулліна, яка виготовляє побутову хімію. За її словами, аби дотримуватися усіх вимог, підриємець має найняти бухгалтера, кадровика і юриста.

“Підприємцю-початківцю, який не має такого досвіду, нереально виконати ці вимоги. Часто вони поза здоровим глуздом. Потрібно спрощувати це все, а у нас навпаки відбувається. Нам кажуть, що у разі незгоди, можна подати до суду. Так, можна, але не довго, дорого і невідомо, чи підтримає суд платника податків чи обрере сторону податкової чи держпраці.Якщо керівника немає на місці, як на його підприємство хтось прийде? Мені це неясно. Я вважаю, що це просто утиски малого бізнесу, - сказала Олена Хатмулліна.