Підприємців Донбасу захищатиме бізнес-омбудсмен

Підприємців Донбасу захищатиме бізнес-омбудсмен
Підприємців Донбасу захищатиме бізнес-омбудсмен

У жовтні 2019 року до виконання обов’язків бізнес-омбудсмена приступить колишній мер Варшави Марчін Свенчицький. Він представлятиме інтереси бізнесу перед органами влади.


Кабмін затвердив рішення про обрання бізнес-омбудсменом Марчіна Свенчицького. Розпорядження Кабінету набуде чинності  з 12 жовтня, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на Урядовий портал

 Це посадова особа, що займається захистом інтересів бізнесу перед органами влади - як всередині країни, так і за її межами. Бізнес-омбудсмен виступає інструментом розв'язання конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, посередником між державою та бізнес-середовищем.

Бізнес-омбудсмен має відстоювати законні інтереси підприємців і запобігати корупції у роботі чиновників. В Україні це новий інститут, він діє з 2014 року.

Зокрема, за чотири роки роботи Рада бізнес-омбудсмена отримала понад 1000 скарг від іноземних інвесторів. Майже половина стосується необґрунтованих податкових перевірок, відшкодування ПДВ, та блокування податкових накладних.

Також бізнес скаржився на дії правоохоронців, державних регуляторів та митників.

Три чверті скарг – від малого та середнього бізнесу. Зокрема, підприємці Донеччини подали 124 скарг, з них 79 наразі закриті, за двома проводиться розслідування. Бізнес Луганщини звертався до бізнес-омбудсмена 38 разів, за однією скаргою проводиться розслідування.