200 мільйонів доларів для агросектору - фермери Донбасу зможуть отримати кредити від Світового банку

Фермери Донбасу зможуть отримати кредити від Світового банку/ фото: Landroid
Фермери Донбасу зможуть отримати кредити від Світового банку/ фото: Landroid

Світовий банк допоможе розвивати фермерство в Україні. Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» передбачає надання кредиту в розмірі 200 млн доларів США.


Гроші будуть спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу у сільському господарстві, фермери отримають адресну допомогу, розширять їх можливості для експорту та наведуть лад у використанні державних, сільськогосподарських земель, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на Урядовий портал.

Зокрема, кредитні гроші дозволять провести інвентаризацію земель і внести інформацію про них до Державного земельного кадастру. Також планують допомогти громадам розробляти плани використання земель на їх територіях. Створять інформаційну систему безпеки харчових продуктів та вимог щодо експорту і допоможуть підприємцям налагоджувати експорт.  

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн систему безпеки, яка попереджає підприємців-власників бізнесу про те, що з їх майном у системі відбуваються реєстраційні зміни. Розробники системи кажуть, що це допоможе захистити бізнес від рейдерства.

Проєкт розрахований до 2023 року, його  метою є створення сприятливого середовища для приватних інвестицій у аграрному бізнесі України.