• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Як у Хорватії: орендна плата за землю на Донбасі дорівнює європейським країнам

Як у Хорватії: орендна плата за землю на Донбасі дорівнює європейським країнам

Як у Хорватії: орендна плата за землю на Донбасі дорівнює європейським країнам
Як у Хорватії: орендна плата за землю на Донбасі дорівнює європейським країнам

Орендна плата за сільськогосподарські землі в Україні перевищила рівень окремих країн Європейського Союзу. Оренда сільськогосподарських земель в Донецькій і Луганській областях дорівнює європейським показникам. При цьому землі на сході України є найдешевшими в Україні.


В Інституті аграрної економіки порахували середню вартість землі в Україні та країнах ЄС. За землі сільгосппризначення оренда дорівнює, а інколи перевищу у кілька разів вартість у країнах ЄС, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на пресслужбу Інституту аграрної економіки.

Заступниця директора  Ольга Ходаківська поінформувала про вартість оренди земель в Україні та ЄС.

За її словами, нині середньорічна орендна плата за землі сільськогосподарського призначення в Україні для земель державної власності досягла 120 євро/га, приватної – 100-105 євро/га. При цьому вона перевищила плату за орендовані угіддя у Словаччині (50 євро/га), Латвії (57 євро/га), Естонії (58 євро/га), Хорватії (69 євро/га), Литві (99 євро/га) та Чехії (104 євро/га), а також наближається до рівня відповідного показника у Словенії (134 євро/га), Іспанії (148 євро/га), Угорщині (160 євро/га) та Швеції (160 євро/га).

При цьому оренда земель в Донецькій області є найнижчою в Україні – 2 тисячі га, в Луганській – 3 тисячі га. Експерти кажуть, що це пов’язано з війною на сході та тим, що Донбас є зоною ризикованого землеробства.

“Вартість права оренди на землі сільськогосподарського призначення державної власності на сході коливається у межах 2-4 тис. грн/га, що нижче середнього рівня по країні. У Сумській та Луганській областях вона є однаковою – по 3,0 тис. грн/га. У Харківській області гектар орендованих угідь вдалося виторгувати за 4,0 тис. грн, а у Донецькій – за 2,0 тис. грн”, - ідеться у повідомленні інституту.

Ходаківська вважає, що звинувачення у бік орендарів, що вони сплачують «мізерну» орендну плату, не завжди обґрунтовані. Також з кожним роком середній розмір орендної плати в Україні зростає, а самі форми її виплат та умови розрахунку удосконалюються. Зокрема, суттєво зросла частка виплат у грошовій формі. Нині вона становить близько 60% проти 25% у 2010 році.

Нагадаємо, власники паїв на Донеччині не поспішають з декраруванням доходів, які отримали від цих оренди цих паїв або врожаю на них. В Україні декларування доходу від паїв є добровільним, за врожай на паї у 2 га декларацію подавати не потрібно.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Як у Хорватії: орендна плата за землю на Донбасі дорівнює європейським країнам