Бізнес зможе платити усі податки на один рахунок

Бізнес зможу платити усі податки на один рахунок/ фото: з відкритих джерел
Бізнес зможу платити усі податки на один рахунок/ фото: з відкритих джерел

29 серпня у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, за яким має повноцінно запрацювати електронний кабінет платника податків. Він передбачає, що усі платежі підприємці внесуть на один рахунок, а казначейство само розділить ці податки по різних службах.


Такий законопроєкт ініціювали ще у 2017 році, але народні депутати так і не проголосували за нього. Ініціативи щодо запровадження єдиного рахунку для бізнесу містить новий законопроєкт № 1051, який зареєстрували 29 серпня, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на сайт Верховної Ради

Очікується, що ухвалення цього закону повною мірою запровадить електронний кабінет платника податків. Попередній законопроєкт пропонував платникам єдиний рахунок у держказначействі, куди підприємець мав внести певну суму і в подальшому з цього рахунку платити податки, вибираючи відповідні позначення у своєму персональному кабінеті. Перераховувати гроші буде казначейство без участі підприємця.

До цього єдиного рахунку мають увійти податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, податок на прибуток, екологічний податок та інші. Виняток складають лише ПДВ та паливний акцизний збір.

Такий закон спростить спілкування бізнесу з податківцями і мінімізує його. Вночі 30 серпня народні депутати пропгосували за те, щоб у найближчий термін доопрацювати даний законопроект профільному кабінету ВР.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Верховна Рада України ІХ скликання розпочала роботу. На засіданні призначили новий уряд, а також зняли депутатську недоторканність.