Новий уряд: чого чекати бізнесу та економіці від нього

Новий уряд: чого чекати бізнесу та економіці від нього
Новий уряд: чого чекати бізнесу та економіці від нього

29 серпня народні депутати Верховної Раді України проголосували за новий уряд. Прем’єр-міністром України став 35-річний юрист Олексій Гончарук. Головне завдання Кабміну – економічне зростання по 5-7% за рік.


У своєму виступі Гончарук сказав, у новому уряді красти не будуть, при цьому головним завдання лишається економічне зростання, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на UBR

ТОП-5 економічних постулатів прем’єр- міністра за результатами зустрічей з бізнесом:

1.Гривневі кредити для бізнесу – під 12-13% річних. Про це є принципова домовленість з українськими банками. Зараз бізнес може взяти кредити під 18-20% річних.

Кредитування на Донбасі залишається складною темою, оскільки банки не хочуть співпрацювати з бізнесом, який розташований доволі близько до лінії розмежування або зони бойових дій. Зараз в Донецькій і Луганській областях починає діяти програма підпримки бізнесу від ЄС, її партнерами виступають кілька українських банків, але кредитування лишається на рівні 20% річних.

2.Підготовка нової програми МВФ та підписання наприкінці 2019 року нового Меморандуму з кредитором. Нова влада розраховує на розширену програму фінансування та нові об’єми. Деталі цієї програми наразі невідомі. Очікується, що умови будуть більш жорсткими.

3.Підвищення рейтингу України в Doing Business з боку іноземних інвесторів. Ідеться про залучення прямих іноземних інвестицій, які можуть піти у виробництво і стати основою зростання ВВП країни.

4.Введення податку на виведений капітал. Це має кардинально змінити принципи оподаткування і врешті призвести до зростання внутрішніх інвестицій та економіки в цілому. Експерти застерігають, що на цьому шляху можуть з’явитися схеми і зловживання.

5.Земельна реформа. Цю ідею підтримує Президент Зеленський і новий голова Кабміну. Всесвітній банк також лобіює запровадження вільного продажу землі аграріям – як українським, так і іноземцям. Українські фермери по-різному ставляться до запровадження земельної реформи і відкриття ринку землі. Хоча останнім часом серед фермерів зростає переконання, що землею можна торгувати і це стане запорукою розвитку аграрного бізнесу.