Штрафи замість в’язниці: набуває чинності закон про зменшення тиску на бізнес

Штрафи замість в’язниці: набуває чинності закон про зменшення тиску на бізнес/ фото: УНН
Штрафи замість в’язниці: набуває чинності закон про зменшення тиску на бізнес/ фото: УНН

У “Голосі України” опублікували закон про зняття кримінальної відповідальності за фіктивні підприємства. Закон зменшує тиск на бізнес, але штрафи зростають


В офіційному виданні Верховної Ради "Голос України" від 24 вересня опублікували закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес". За документом з підприємців знімається кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво. Замість цього будуть застосовувати штрафи, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на сайт Верховної Ради України.

Згідно з пояснювальною запискою, наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво є одним із способів тиску на бізнес в Україні. Закон передбачає декриміналізацію статті 205 Кримінального кодексу, яка визначає покарання за фіктивне підприємництво.

У новому законі підвищили штрафи за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

За умисне ухилення від сплати податків, зборів буде накладатися  штраф - від 51000 грн до 85000 грн або керівника позбавлять права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

За такі ж дії групою осіб штрафи більші – від 85000 грн до 119000 грн з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років.

Юрист Андрій Рябуха вважає, що такий закон є позитивним стосовно бізнесу і має зменшити тиск на нього з боку контролюючих органів.

“Гадаю, що це один з моментів, який послабить тиск на бізнес. Раніше підприємці відкривали якийсь бізнес, щоб приховати іншу діяльність, це було причиною тиску з боку правоохоронців та податківців. Але якщо ця діяльність незаконна, то це теж відповідальність. Зараз я бачу, що держава хоче показати підприємцю, що йде назустріч бізнесу. У європейських країнах за фіктивне підприємництво немає кримінального покарання. На мою думку, щоб бізнес відчув зменшення тиску, потрібно ухвалити чи змінити ще багато законів. Зараз важко порахувати, чи дозволить це вивести бізнес з тіні і поповнить додатково бюджети”, - сказав радник Донецького центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Рябуха.

Закон набуває чинності 25 вересня 2019 року.

Нагадаємо, 23 вересня 2019 року Президент України  підписав закон про зменшення тиску на бізнес.