Ветерани АТО разом з роботодавцями навчаються долати стереотипи

Ветерани АТО разом з роботодавцями навчаються долати стереотипи / фото: Наталія Прядка
Ветерани АТО разом з роботодавцями навчаються долати стереотипи / фото: Наталія Прядка

У Дніпрі відбувається триденний тренінг, участь у якому беруть ветерани АТО з Дніпропетровської, Запорізької і Донецької областей. Під час навчання учасники спробують себе як у ролі працівників, так і роботодавців.


Тренінг організували представники ГО “Об’єднання жінок та матерів бійці учасників АТО”, щоб допомогти учасникам бойових дій швидше повернутися до мирного життя і знайти роботу, повідомляє “Бізнес-Схід”.

Мета проекту — створити сприятливі умови для працевлаштування ветеранів АТО, допомогти пройти економічну адаптацію військовослужбовцям після участі у бойових діях на сході України. Участь у проєкті беруть 60 ветеранів АТО, 9 з них приїхали з Донеччини.

“Зазвичай після повернення із зони бойових дій у багатьох виникають проблеми з пошуком роботи. Під час тренінгів ми допомагаємо чоловікам та жінкам здолати ці бар’єри. Вони спробують себе як у ролі найманого працівника, так і роботодавця”, - розповіла менеджерка проєкту Наталія Прядка.

Олег Шибко приїхав на тренінг з Маріуполя. Чоловік у 2018 році демобілізувався після служби. До цього працював слюсарем на промисловому підприємстві. Каже, що на тренінгу важлива і психологічна допомога, і можливості працевлаштування.

“Торік я повернувся з АТО, роботи не було. Зараз на тренінгу мені цікаво з побратимами поговорити, є певне упередження щодо атовців, не усі роботодавці готові брати на роботу таких, як я. Сподіваюся, це сприятиме і працевлаштуванню, і подоланню стереотипів у спілкуванні з роботодавцями”, - поділився Олег Шибко.

Також під час тренінгу учасники зустрінуться з роботодавцями з цим трьох регіонів, які запропонують робочі місця. За словами Наталії Прядки, за результатами попередніх тренінгів 55% учасників знаходять роботу, деякі започатковують власну справу.

“Після таких зустрічей багато хто продовжує спілкуватися, це дуже важливо. Вони діляться своїми успіхами, надихають інших власним прикладом. На мою думку, це важливо, значить мета досягнута. Адже крім роботи, наші учасники знаходять ще ц нових друзів і повертаються до звичного життя”, - додала Наталія Прядка.

Тренінг у Дніпрі відбувається 24-26 вересня 2019 року.